У Львові відкрили меморіальну дошку екскурсоводу та краєзнавцю Петру Радковцю

29 Квітня 2024, 15:31
У Львові відкрили меморіальну дошку екскурсоводу та краєзнавцю Петру Радковцю 455
У Львові відкрили меморіальну дошку екскурсоводу та краєзнавцю Петру Радковцю

Краєзнавцю та культовому гіду Петру Радковцю відкрили меморіальну дошку та погасили марку.

Захід відбувся до 60-річчя від дня народження Петра Радковця. Про це пише Львівська міська рада. 

Меморіальну таблицю розмістили на фасаді будинку на вулиці Лисенка, 7, де він провів дитинство і юність. 

«Кожна екскурсія Петра була особливою і неповторною, то ж думаю, що на небі вже всі ангели знають історію Львова. Знаменно, що ми відкриваємо таблицю у день народження Радковця і у День міста, яке він так віддано любив. У день народження Львова ми хочемо віддати особливу шану людині, яка була джерелом любові до нашого міста», – наголосив міський голова Львова Андрій Садовий.

Дизайн дошки створив друг Петра Радковця Юрій Крукевич. Ідею встановлення дошки запропонувало «Товариство Лева», учасником якого був сам гід.

«Петро Радковець впродовж 20 років проводив екскурсії для найрізноманітнішої публіки: посадовці найвищого рангу, іноземні делегації, туристи, діти і львів’яни, які все життя живуть в цьому місті. Кожного разу він робив це так, що люди прагнули повернутись на його прогулянку Львовом. Петро став культурним тригером, що надихав Львовом. Саме тому, на цій табличці є слово «натхненний». Я дякую всім, завдяки кому ця табличка знайшла своє місце на будинку вулиці Лисенка. Думаю, багатьом львів’янам буде приємно, що Петро повернувся в літопис свого міста», – зазначив зять Петра Радковця Омелян Ощудляк.

Після цього у Львівському туристичному офісі відбулась церемонія погашення поштової марки із зображенням професійного львівʼянина Петра Радковця. 

Марка охоплює п'ять символічних зображень: культове фото Петра Радковця, чоловічок з бренбуду Львова 2019 року, який дизайнер змалював з найвідомішого гіда, та ключові елементи образу краєзнавця, без яких його важко уявити. 

До події долучились рідні, друзі та колеги екскурсовода, перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко та директор з розвитку бізнесу західного регіону АТ Укрпошта Євгеній Савчук.

В цей день також відбулася екскурсія, присвячену життю і діяльності Петра Радковця. Її провела його колега, гідеса Діана Борисенко.

Читайте також: Рукописні нотатки краєзнавця Вальдемара Пясецького, які зберігає Волинський краєзнавчий музей

Довідково

Петро Радковець – найвпізнаваніший екскурсовод Львова впродовж 20 років. Був краєзнавцем, учасником та співавтором десятків телевізійних проєктів, документальних фільмів та сюжетів, присвячених Львову. Народився 27 квітня 1964 року у Львові. У 1981 році закінчив львівську спеціалізовану загальноосвітню школу № 8, потім — Львівський поліграфічний інститут імені Івана Федорова (нині Українська академія друкарства). Разом з братом Іваном, став автором збірки казок для дітей («Таємниці львівських левів», Львів, 2015). Також брати Радковці є розробниками численних авторських туристичних маршрутів Львовом та заходом України, співавторами краєзнавчих розвідок «Загадки міста Лева». 

Мав ліцензійне посвідчення львівського гіда під номером 0001, яке офіційно отримав від Львівської міської ради. Одним з останніх за його участю став проєкт «Місто лікує» – безплатні прогулянки Львовом для захисників та ветеранів, які проходять реабілітацію. Петро Радковець запам'ятався львів’янам і гостям міста особливим стилем одягу, у якому він часто з'являвся на публіці: із закрученими вусами, краваткою-метеликом, тростиною або ціпком, старовинним кишеньковим годинником на ланцюжку та капелюхом. Раптово помер 4 лютого 2023 року у Львові. Похований на полі № 8 Личаківського цвинтаря.

Коментар
15/06/2024 П'ятниця
14.06.2024
13.06.2024
12.06.2024