В Україні планують перейменувати 336 населених пунктів

23 Квітня 2024, 16:50
В Україні планують перейменувати 336 населених пунктів 476
В Україні планують перейменувати 336 населених пунктів
У Верховній Раді 25 квітня розглянуть проєкт постанови про 336 перейменувань, зокрема 15 міст та 7 районів.
 
Про це пише голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович у фейсбуці.
 
Антон Дробович закликав від імені всіх експертів, урядовців, представників місцевого самоврядування, які працювали над підготовкою постанови №11188 та підтримують повернення українцям їх символічного простору, президію парламенту посприяти тому, щоб це питання вчасно потрапило на голосування у зал і знайшло підтримку колег законодавців.
«Читачів та друзів прошу звертатися до ваших представників у Верховній Раді України депутатів-мажоритарників, депутатів, які пройшли за списками політичних партій за які ви голосували, знайомих законодавців, щоб підтримали цю ініціативу своїм голосом. Це дуже важливий крок який посилює нашу опірність ворожим впливам і пропаганді, повертає історичні назви, відновлює справедливість та сприяє реальній участі громадян в опануванні свого життєсвіту, формуванні символічного простору власної країни», – написав він.

Згідно постанови №11188 на Дніпропетровщині Павлоград стане містом Матвіїв, Синельникове – Ріднопіллям, Першотравневськ – Шахтарським, а Новомосковськ – містом Самар.

Красноград і Первомайський на Харківщині отримають назви Берестин і Златопіль. Ватутіне на Черкащині буде змінено на Багачеве, а Дружба на прикордонні Сумщини отримає назву, яку там і так давно вживають – Хутір-Михайлівський.

Червоноград на Львівщині стане містом Шептицький. Порт-Анненталь — саме так буде називатися портове місто Южне на Одещині. А місто Южноукраїнськ отримає потужну козацьку назву Гард.

Також перейменовуються міста, які зараз тимчасово під окупацією в Луганській області – українську назву міста отримає Сіверськодонецьк, а Молодогвардійськ та Первомайськ стануть Отаманівкою та Сокологірськом відповідно.

Читайте також: Поки не Порт-Аненталь: як живе наймолодше місто Одещини, яке скоро перейменують

Коментар
25/05/2024 Субота
25.05.2024
24.05.2024
23.05.2024