Створили брошуру про репресованих українських археологів

19 Квітня 2024, 17:22
Створили брошуру про репресованих українських археологів 366
Створили брошуру про репресованих українських археологів
Вийшла друком брошура «Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму». Брошура за матеріалами виставки, яку створив Український інститут національної пам'яті спільно з партнерськими установами у 2020 році. 
 
Видання розповідає про археологів, які, попри утиски й репресії, здійснили важливі наукові відкриття. Про це повідомили на сайті установи.
 
Ці люди репрезентують цілі покоління репресованих українських учених-археологів, які налічують сотні імен.
 
Тривалий час українська археологія перебувала в умовах жорсткої цензури з боку політичних режимів держав, до складу яких входили українські землі. Тому як галузь, що впливала на національний наратив та усвідомлення власної ідентичності, мала бути не лише підконтрольною, а й відповідати певній ідеології.
 
Репресії проявлялися у створенні несприятливих для роботи й життя умов, забороні займатися професійною діяльністю, переслідуваннях за етнічною приналежністю чи за політичними мотивами, ув’язненні, ізоляції в психіатричних лікарнях, таборах та фізичному знищенні.
Автори текстів: Олександр Бонь, Наталя Булик, Світлана Іванисько, Вікторія Колеснікова, Володимир Колибенко, Сергій Павленко, Віра Павлова, Наталя Хамайко, Ірина Черновол, Катерина Чуєва, Оксана Юркова, Анна Яненко.
 Над виданням працювали: Наталя Слобожаніна, Наталя Хамайко. Дизайн: Ганна Беркутова. Літературне редагування: Тетяна Ватажишина.
Коментар
25/05/2024 Субота
25.05.2024
24.05.2024
23.05.2024