Спільна архівна спадщина: Україна співпрацюватиме з країнами Балтії та Польщею

19 Квітня 2024, 16:46
Спільна архівна спадщина: Україна співпрацюватиме з країнами Балтії та Польщею 401
Спільна архівна спадщина: Україна співпрацюватиме з країнами Балтії та Польщею

У приміщенні Національного музею – Замок у Любліні (Республіка Польща) відбулася урочиста церемонія підписання п’ятисторонньої Угоди про співробітництво в рамках проєкту «Спільна архівна спадщина». 

Захід відбувся у четвер, 18 квітня. Про це повідомляє Державна архівна служба України.

Відповідно до положень Угоди її сторонами визначені Національний архів Естонії, Національний архів Латвії, Офіс Головного архівіста Литви, Державна архівна служба України, Генеральна дирекція державних архівів Польщі. Від української сторони Угоду підписав очільник Укрдержархіву Анатолій Хромов.

Підписання Угоди сприятиме реалізації сторонами спільних заходів, спрямованих на забезпечення охорони та належного збереження, вільного доступу до спільної архівної спадщини, що відклалася в архівних документах України, Латвії, Литви, Естонії, Польщі і є невід’ємною частиною загальноєвропейської культурної спадщини.

Угода також сприятиме обміну досвідом, поглибленню взаємодопомоги між сторонами у напрямку охорони архівних ресурсів та отриманню підтримки міжнародних організацій, реалізації концепції спільної архівної спадщини, сформульованої в рекомендаціях ЮНЕСКО, як моделі для формування архівних відносин в об’єднаній Європі.

Читайте також: Архівні установи України та Ізраїлю співпрацюватимуть

Коментар
25/05/2024 Субота
25.05.2024
24.05.2024
23.05.2024