Перша в Україні: у Дубні відкрили кімнату-музей Бориса Возницького

18 Квітня 2024, 17:51
Відкриття. Джерело фото: Дубенський замок 554
Відкриття. Джерело фото: Дубенський замок

У Дубенському замку відкрили першу в Україні кімнату-музей Бориса Возницького. Її відкрили до 98-річчя з дня народження мистецтвознавця, Героя України.

У замку також презентували виставку «Воскреситель українських замків». Про це повідомляє Рівненська обласна державна адміністрація.

Події передував молебень у каплиці Божого пророка Іллі у надбрамному корпусі замку, далі урочистості продовжились у палаці князів Любомирських. Присутні переглянули документальний фільм польської режисерки Малгожати Потоцької «Охоронець минувшини», який відняли ще за життя Бориса Возницького у 2004 році.

Фільм презентувала донька мистецтвознавця Лариса Возницька-Разінкова – екс-директорка та реставраторка Львівської національної галереї мистецтв, доцентка кафедри реставрації Львівської національної академії мистецтв, голова Асоціації реставраторів Львівщини.
 
«Я вдячна дирекції, науковим працівникам Заповідника за щиру пам'ять про батька, за ідею створення у Дубенському замку кімнати-музею Бориса Возницького», – сказала Лариса Возницька-Разінкова.
Вона ж разом із директором заповідника Леонідом Кічатим урочисто перерізала стрічку на відкритті виставки, яка згодом стане кімнатою-музеєм Бориса Возницького. Більшість експонатів для виставки надала донька Героя України.
 
Вона також презентувала книгу «Собор Бориса Возницького», що вийшла друком у 2019 році.
«Ми пишаємося тим, що саме на Рівненщині запрацювала така кімната-музей. Борис Возницький - це велична людина. Понад пів століття він присвятив порятунку, охороні та збереженню пам’яток культури і мистецтва. За час його керівництва врятовано тисячі творів мистецтва, а Галерея стала одним із найбільших художніх музеїв України. Виховав цілу плеяду молодих музейників», – зазначила начальниця Управління культури і туризму Рівненської ОДА Любов Романюк.
 
Довідково
 
Борис Возницький (1926-2012) – український мистецтвознавець, директор Львівської галереї мистецтв, академік Української академії мистецтв, Герой України (2005), кавалер ордена «За заслуги» II ступеня (2001), лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка (1990), заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ICOM). Родом із села Ульбарів Дубенського району Рівненської області. Багатолітня невтомна праця мистецтвознавця була присвячена порятунку, відбудові та збереженню памʼяток нашої історії та культури. Саме Борис Возницький повернув з руїни та забуття Олеський замок, працював над відновленням Підгорецького та Дубенського замків. За ініціативи Бориса Возницького стародавні замки Олеський, Золочівський, Підгорецький та Свірзький були об’єднанні у «Золоту підкову».
Коментар
25/05/2024 Субота
25.05.2024
24.05.2024
23.05.2024