У Туреччині видали книгу про історію України

17 Квітня 2024, 15:32
Обкладинка книги 318
Обкладинка книги
У Туреччині у співавторстві турецького та українського науковців вийшла книга про Україну та її сучасну історію.
 
Упорядники книги Ukrayna («Україна») – професор університету Башкент Ісмаїл Айдингюн та доктор наук університету Каппадокії українець Валерій Морква. Про це пише Укрінформ.
 
У передмові наголошується, що надзвичайно важливо «донести до турецького читача українську перспективу, яка не спотворена російськими наративами щодо важливих подій української історії».
 
«Це змістовна академічна монографія турецькою мовою про історію України, яка стане надійним джерелом інформації про історію та сьогодення України для турецького суспільства. Москва витрачає мільйони доларів для проведення власних інформаційних кампаній в Туреччині. Але навіть попри це українське слово, правда про Україну та її історію впевнено проривається в турецькому медіапросторі», – зазначив посол України в Туреччині Василь Боднар.
Очільниця Української спілки в Анкарі, науковиця та викладачка Карабюкського університету Юлія Білецька відзначила, що книги про Україну все частіше виходять у Туреччині, що сприяє посиленню позицій України в інформаційному полі. 
 
«Книга Ukrayna, безумовно, є здобутком та надбанням багаторічної роботи та ґрунтовних досліджень. І ця змістовна робота, триває все активніше (примітно, що широкомасштабна війна ще більше привернула уваги до російсько-українських відносин), дає свої результати. Вже маємо цілу «книжкову полицю» видань, що побачили світ в Туреччині та дозволяють як не лише науковцям, студентам, а й пересічним громадянам знайомитися з історією, культурою України та українською літературою без радянського чи російського наративів», – сказала вона. 
 
Книга «Ukrayna» вже надійшла у продаж у Туреччині.
 
Коментар
25/05/2024 Субота
25.05.2024
24.05.2024
23.05.2024