Прямували з Кропивницького до США: київські митники вилучили старовинні ікони

16 Квітня 2024, 14:36
Київські митники запобігли вивезенню за кордон старовинних ікон 422
Київські митники запобігли вивезенню за кордон старовинних ікон
Київські митники упередили незаконне переміщення за кордон п’яти старовинних ікон кінця ХІХ – початку ХХ століття. 
 
Їх виявили під час митного контролю трьох міжнародних поштових відправлень, які прямували за межі України, з Кропивницького до США. Про це повідомляє Київська митниця.
 
З огляду на явні ознаки старовини, митники скерували частину ікон до Національного художнього музею України та частину – до Національного музею історії України для проведення експертизи щодо можливої належності святинь до культурних цінностей. 
 
Фахівці музеїв встановили, що всі ікони мають культурну та історичну цінність. З п’яти ікон, які надали для дослідження, одну ідентифікували як «Святий Миколай Чудотворець» початку ХХ століття. Святиню можна віднести до знаменитої Борисівської іконописної школи. 
 
Варто зауважити, що слобода Борисівка, колись була іконописним осередок на українській Слобожанщині, а нині – історико-культурне явище. Борисівські ікони вважаються унікальними завдяки оригінальності техніки іконопису, декору, іконографічного трактування.
 
Другу експерти визначили як старообрядницьку металеву ікону «Образ святого пророка Іллі» ХІХ століття, прикрашену блакитною емаллю. Також фахівці встановили ікону «Воскресіння Господнє» кінця ХІХ століття, яка виготовлена в техніці сріблення.
 
Інші дві – ікони «Святий Архангел Михаїл» кінця ХІХ-початку ХХ століть та «Святий Іоанн воїн» початку ХХ століття – виготовлені в іконописно-ремісничих майстернях за встановленим зразком відповідно до іконографічних канонів в Російській імперії.
«Згідно з чинним законодавством України, на вивезення культурних та історичних цінностей за кордон потрібні дозвільні документи Міністерства культури України. Таких митникам надано не було», – йдеться в повідомленні.
Коментар
25/05/2024 Субота
25.05.2024
24.05.2024
23.05.2024