Музей Голодомору збирає свідчення, які в різні роки записали журналісти

16 Квітня 2024, 13:43
Музей Голодомору збирає свідчення, які в різні роки зафіксували журналісти 331
Музей Голодомору збирає свідчення, які в різні роки зафіксували журналісти

Національний музей Голодомору-геноциду оголошує великий збір свідчень про Голодомор, які в різні роки зафіксували медійники.

Про це повідомили на сторінці музею.

Більшості журналістів бодай раз у житті доводилося записувати спогади свідка Голодомору. Життя сюжету чи газетного номера коротке, бо завтра актуальними будуть нові теми, але для історії зафіксовані свідчення не втратять своєї цінності навіть через багато років.

Головне, аби ці матеріали були зібрані в одному місці. Саме музей є тим майданчиком, де акумулюються спогади усної історії Голодомору.

«Повертаючи правду про Голодомор, ми маємо зберегти кожен спогад, кожне свідчення про ті часи. Особливо від тих, кого вже ніколи не розпитаємо. Відтак звертаємося до журналістів та українських ЗМІ: перегляньте свої архіви – раптом там досі лежать записи з цими гіркими і болючими спогадами. Подивіться підшивки газет, випуски теле- і радіоепередач, знайдіть їхні розповіді і передайте в Музей Голодомору. Важливо все: робочі матеріали (розшифровки), світлини, аудіо- та відеозаписи або ж матеріали, які були підготовлені за ними. Також у відділах листів редакцій ще досі можуть зберігатися листи, в яких вихлюпували свій біль про пережите очевидці Голодомору. Ці листи – безцінні, адже написані самими свідками тих подій! Знайдіть їх і передайте нам!», – закликають музейники.

Команда музею звертається і до родичів, чиїх бабусь та дідусів, які пережили Голодомор-геноцид, записували журналісти. Якщо ви маєте публікації, героями яких були ваші рідні, передайте їх у музей – так пережите вашими предками назавжди збережуть для історії.

Якщо ви готові поділитися такими матеріалами, напишіть на адресу [email protected] чи в приватні повідомлення у соцмережах.

Читайте такожІнтерв'ю міністра закордонних справ УНР про Голодомор у французькій газеті

Читайте також: «В глечику було спригорща зерна. Забрали з того глечика і висипали», – спогади свідка Голодомору Євгена Парчака

Коментар
25/05/2024 Субота
25.05.2024
24.05.2024
23.05.2024