На Одещині російські окупанти пошкодили 123 культурні пам’ятки

Ростислав Карандєєв оглянув пошкоджені внаслідок російської агресії пам’ятки культурної спадщини Одеси. Це Одеський будинок вчених, Одеський художній музей та Одеський Спасо-Преображенський собор.
Про це повідомляє міністерство культури та інформаційної політики України.
Очільник МКІП також зустрівся з головою Одеської обласної державної військової адміністрації Олегом Кіпером та Одеським міським головою Геннадієм Трухановим, а також з представниками культурної спільноти Одещини.
Йшлося про важливість культури під час війни, пошук шляхів збереження української культурної спадщини, а також закладів культури та мистецької освіти.
«Одеса багата на мистецьку та культурну спадщину. Тут є заклади культури як державної форми власності, так і комунальної. Наразі для країни немає значення, кому саме належить спадщина. Беззаперечно одне – відношення до неї має бути уважним та предметним. Сьогодні всі, хто працюють, виконують національне завдання Честь вам і хвала. Всі, хто прийняв виклики війни, і сьогодні, ще, можливо, з більшою мотивацією віддає себе, свій час та ресурс тому, щоб протистояти ворогу на своєму місці. Ми з вами теж мобілізовані для своїх завдань – охороняти спадщину, вчити дітей, забезпечувати культурні процеси, які необхідні для життєдіяльності країни», – сказав т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.
На території Одеської області з початку повномасштабного вторгнення різного ступеня пошкодження зазнали 123 будівлі-пам’ятки, з них національного значення – 18, місцевого значення – 105.
«Сьогодні наш пріоритет однозначний – стійкість і міць країни. Наші захисники бережуть нашу землю, але ви, мої колеги, разом зі своїми колективами, бережете нашу українську ідентичність через збереження культури», – підкреслив Ростислав Карандєєв.
Крім того, в Одеській області активно працюють над виявленням, дослідженням та популяризацією нематеріальної культурної спадщини. Наразі до Національного переліку від Одеської області внесено 10 елементів, з них у 2023 році – три елементи.
Читайте також: Козацький некрополь в Одесі: як старовинні хрести та нові технології