На Одещині російські окупанти пошкодили 123 культурні пам’ятки

16 Квітня 2024, 11:01
На Одещині російські окупанти пошкодили 123 культурні пам’ятки 319
На Одещині російські окупанти пошкодили 123 культурні пам’ятки

Ростислав Карандєєв оглянув пошкоджені внаслідок російської агресії пам’ятки культурної спадщини Одеси. Це Одеський будинок вчених, Одеський художній музей та Одеський Спасо-Преображенський собор. 

Про це повідомляє міністерство культури та інформаційної політики України.

Очільник МКІП також зустрівся з головою Одеської обласної державної військової адміністрації Олегом Кіпером та Одеським міським головою Геннадієм Трухановим, а також з представниками культурної спільноти Одещини. 

Йшлося про важливість культури під час війни, пошук шляхів збереження української культурної спадщини, а також закладів культури та мистецької освіти.

«Одеса багата на мистецьку та культурну спадщину. Тут є заклади культури як державної форми власності, так і комунальної. Наразі для країни немає значення, кому саме належить спадщина. Беззаперечно одне – відношення до неї має бути уважним та предметним. Сьогодні всі, хто працюють, виконують національне завдання Честь вам і хвала. Всі, хто прийняв виклики війни, і сьогодні, ще, можливо, з більшою мотивацією віддає себе, свій час та ресурс тому, щоб протистояти ворогу на своєму місці. Ми з вами теж мобілізовані для своїх завдань – охороняти спадщину, вчити дітей, забезпечувати культурні процеси, які необхідні для життєдіяльності країни», – сказав т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

На території Одеської області з початку повномасштабного вторгнення різного ступеня пошкодження зазнали 123 будівлі-пам’ятки, з них національного значення – 18, місцевого значення – 105.

«Сьогодні наш пріоритет однозначний – стійкість і міць країни. Наші захисники бережуть нашу землю, але ви, мої колеги, разом зі своїми колективами, бережете нашу українську ідентичність через збереження культури», – підкреслив Ростислав Карандєєв.

Крім того, в Одеській області активно працюють над виявленням, дослідженням та популяризацією нематеріальної культурної спадщини. Наразі до Національного переліку від Одеської області внесено 10 елементів, з них у 2023 році – три елементи. 

Читайте такожКозацький некрополь в Одесі: як старовинні хрести та нові технології

Коментар
25/05/2024 Субота
25.05.2024
24.05.2024
23.05.2024