Фахівці реставраційного центру України обстежили експонати Дубенського замку

15 Квітня 2024, 14:52
Фахівці реставраційного центру України обстежили експонати Дубенського замку 592
Фахівці реставраційного центру України обстежили експонати Дубенського замку
Фахівці Львівської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України обстежили музейні експонати в Державному історико-культурному заповіднику Дубна.
 
Про це повідомили на сторінці Центру.
 
Завідувачка науково-дослідного реставраційного відділу Мирослава Білецька-Зварич провела обстеження музейних предметів (творів іконопису, олійного живопису, дерев’яної поліхромної скульптури) та здійснила реставраційно-консерваційні заходи щодо збереження окремих пам’яток зі збірки музею. 
 
Особливу увагу співробітники філії зосередили на унікальній іконі XVI століття «Святий Ілля з житійними сценами»: обстежили її стан збереженості, з консерваційних заходів – укріпили локальні відставання левкасу та фарбового шару.
 
Мікологиня та кліматологиня, завідувачка відділу наукових досліджень Олександра Павленко провела кліматологічне й мікологічне обстеження експозиційних і фондових приміщень заповідника та музейних предметів (стан температурно-вологісного режиму, режим освітлення, опалення тощо).
 
Вона також здійснила мікологічні дослідження музейних предметів та забір проб повітря в експозиційних і фондових приміщеннях задля виявлення спор міцеліальних грибів, їх класифікації та вироблення загальних рекомендацій щодо температурно-вологісного режиму музею та збереження музейних предметів.
 
«Роботу виконали в рамках міжнародного проєкту з підтримки ННДРЦУ в партнерстві з Міжнародним альянсом із захисту культурної спадщини в зонах конфлікту ALIPH (Швейцарія), Смітсонівським інститутом (США) та компанією UBER Technologies, Inc. (США)», – йдеться в повідомленні.
Коментар
25/05/2024 Субота
25.05.2024
24.05.2024
23.05.2024