Роми Закарпаття: в Ужгороді відкрили нову виставку світлин

11 Квітня 2024, 13:44
Роми Закарпаття: в Ужгороді відкрили нову виставку світлин 485
Роми Закарпаття: в Ужгороді відкрили нову виставку світлин
У галереї Ужгородського замку відкрили виставку світлин «Роми між двома світовими війнами», яку приурочили до Міжнародного дня ромів. 
 
Спільну ідею втілили колектив Закарпатського обласного краєзнавчого музею імені Тиводара Легоцького та Закарпатська обласна молодіжна громадська організація «Гідність» (Патів) (голова правління Віктор Човка). Про це повідомили в музеї.
 
На виставці представлені 52 історичні світлини міжвоєнного періоду Підкарпатської Русі (Закарпаття) доби Чехословацької республіки, на яких зображений побут, житло, заняття місцевих ромів, їхні портрети. 
 
Виставку світлин поділили на три групи: перша – це роми Ужгорода та його околиць, друга – це світлини про роботу першої в Європі ромської школи Ужгорода (відкрита у 1926 році), третя – це світлини ромів із різних населених пунктів краю, зокрема Мукачева, Хуста, Рахова, Міжгір’я, Павлова.
 
Світлини зробили місцеві фотомитці Еміл Кантор та Степан Качурек, чеські фотографи Фердинанд Бучина, Богуміл Ваврушек та Яромир Функе, американська фотокореспондентка Маргарет Бурк-Вайт
 
Презентовані фото також з колекцій музейних фондів кількох країн – Чехії (Народний музей), Польської Республіки (Музей культури ромів у Варшаві), США (Меморіальний музей Голокосту). 
«Кілька світлин з власної колекції люб’язно надав чеський дослідник історії Закарпаття Володимир Куштек. Частина світлин це копії фотографій, що зберігаються у фондосховищах Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім. Т. Легоцького. Значна частина світлин з музейної збірки була зроблена знаними у місті фотографами Емілом Кантором, Степаном Качуреком і відомим краєзнавцем Петром Совою. На багатьох фото на звороті є відтиск штемпеля С. Качурека та Е. Кантора, підписи П. Сови. Частина фотографій, які тут представлені виставлені вперше», – йдеться у повідомленні.
Виставку створили за фінансової підтримки німецького фонду «Пам’ять, відповідальність і майбутнє».
Коментар
25/05/2024 Субота
25.05.2024
24.05.2024
23.05.2024