Створили цифрову копію церкви Спаса на Берестові ХІІ століття у Києві

10 Квітня 2024, 18:00
Створили цифрову копію церкви Спаса на Берестові ХІІ століття у Києві 557
Створили цифрову копію церкви Спаса на Берестові ХІІ століття у Києві
Триває діджиталізація памʼяток Києво-Печерської лаври. Фахівці громадської організації «Україна Інкогніта» створили цифрову копію Церкви Спаса на Берестові — пам'ятки архітектури ХІІ століття.
 
Про це повідомили в Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра».
 
Церква Спаса на Берестові входить до ансамблю Києво-Печерської лаври, включена до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та є однією з найдавніших споруд Києва. 
 
Особливу цінність становлять фрески. В інтер’єрі є унікальний цілісний ансамбль фрескового живопису доби Петра Могили, а також близько 100 кв. м давньоруської фрески.
 
«Створення цифрових копій – необхідна справа в умовах війни, адже у випадку руйнувань така копія дозволяє точно відтворити об’єкт. Умовно кажучи надрукувати на 3D-принтері. Звичайно, таке твердження дуже спрощене, але за допомогою цифрової копії ми отримуємо обмірні креслення будь-яких, навіть дуже складних, елементів споруди», – пояснили в громадській організації.
Цей проєкт активісти втілюють у партнерстві з Департаментом охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації. У заповіднику також повідомили, що невдовзі Церкву Спаса на Берестові відкриють для відвідувачів.
 
Коментар
15/06/2024 П'ятниця
14.06.2024
13.06.2024
12.06.2024