Миколаїв: у художньому музеї мистецький захід зібрав прихильників писанки

09 Квітня 2024, 16:40
Писанки 378
Писанки

Історія писанок та техніка їх виготовлення й оздоблення.

У Миколаївському обласному художньому музеї імені В.В. Верещагіна відбувся пізнавальний захід «Світле свято Великодня», який зібрав прихильників мистецтва писанки – повідомляють на фейсбук-сторінці цього закладу.

Писанками, ідеться в дописі, називають розмальовані великодні яйця. Загалом традиція розпису писанок є однією з найдавніших і найстійкіших на всіх етнічних українських землях. 

Любов Запісочна підготувала цікаву розповідь про історію виникнення мистецтва писанки, що починається з далекого минулого, часів язичницького культу, в якому писанка була важливим елементом різних обрядів та ритуалів, пов'язаних із річним циклом відродження природи.Адже в давнину яйце вважалося символом сонця, весняного пробудження природи, зародження життя та продовження роду.

Звичай розфарбовування яєць не зник і після прийняття християнства в Київській Русі, а писанки стали одним із символів великодніх свят.

Орнаментування крашанок виконується різними способами. Відповідно, за технікою виконання їх поділяють на писанки (яйця, декоровані традиційними символами, які пишуться за допомогою воску та барвників), мальованки (яйця, розфарбовані пензлем), крапанки (яйця, декоровані різноколірними краплями за допомогою воску), дряпанки (яйця фарбують, а потім гострим предметом видряпують на них візерунок) і яйця, пофарбовані в різні кольори барвниками.

Читайте також: В Ужгороді відкрилася виставка-конкурс «Світ писанки»

Коментар
30/05/2024 Четвер
30.05.2024
29.05.2024
28.05.2024
27.05.2024