Музею в Ужгороді подарували макет декорації до вистави про життя Августина Волошина

07 Квітня 2024, 11:13
Зустріч з Еммою Зайцевою(друга ліворуч) 318
Зустріч з Еммою Зайцевою(друга ліворуч)

На Закарпатті триває рік Августина Волошина, президента Карпатської України.

Днями наукові співробітники відділу новітньої історії та меморіальної кімнати-музею А. Волошина та відділу історії та краєзнавства Закарпатського краєзнавчого музею імені Тиводара Легоцького  зустрілися з відомою театральною художницею, заслуженою діячкою мистецтв України Еммою Зайцевою – повідомляє завідувачка відділу історії та краєзнавства цього закладу Валерія Русин.

Знаючи про перебудову й оновлення експозицій «Карпатська Україна», «Меморіальна кімната-музей Августина Волошина» до 85-річчя Карпатської України та 150-річчя від дня народження президента Карпатської України, художниця подарувала музейникам авторський макет декорації до вистави «Судний час» Івана Козака, ескізи костюмів до цього спектаклю, афіші та запрошення.

Постановка спектаклю «Судний час» за п'єсою місцевого драматурга, зазначає авторка допису, була здійснена в Закарпатському обласному державному українському музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв народним артистом України А. Філіпповим у 2009 році, коли відзначали 70-річчя Карпатської України. Це була перша спроба розповісти правду про самовідданого борця за незалежність України з театральної сцени. Вистава присвячена останнім дням життя Президента Карпатської України, Героя України Августина Волошина в катівні Лефортівської тюрми в Москві. 

Не тільки блискуча гра акторів, але й художньо-сценічне оформлення, яке дуже оригінально вирішила Емма Зайцева, сприяли змістовній насиченості спектаклю та успіху закарпатських театралів.

На згадку про виставу, присвячену Августину Волошину, знана театральна художниця Емма Зайцева подарувала ще й книгу, де йдеться про її непросте, своєрідне творче становлення як сценографа.

Директорка музею Ольга Шумовська разом із завідувачем відділу новітньої історії та меморіальної кімнати-музею А. Волошина Михайлом Джахманом після огляду подарунків упевнені, що речі з особистого архіву Емми Зайцевої мають знайти відповідне експозиційне місце в музеї.

Читайте також: З гарячої любові до тебе, народе мій: факти про президента Карпатської України

Коментар
25/05/2024 Субота
25.05.2024
24.05.2024
23.05.2024