У Києві відкрили виставку про захисників міста в різні історичні епохи

03 Квітня 2024, 18:00
У Києві відкрили виставку про захисників міста в різні історичні епохи 296
У Києві відкрили виставку про захисників міста в різні історичні епохи

Музей історії міста Києва представив виставковий проєкт «На захисті міста»: хто і як обороняв Київ упродовж тисячоліть» до другої річниці звільнення області від російських окупантів. 

Про це повідомляє Київська міська державна адміністрація.

«Цими днями кияни вшановують героїв, які два роки тому звільнили Київщину від російських окупантів. Мужні українські Захисники ціною власних життів продемонстрували справжній подвиг людського духу. Цей проєкт нагадує, що Київ за всю свою тисячолітню історію неодноразово був пріоритетною ціллю для ворога. Водночас ця експозиція демонструє, що на сторожі серця нашої країни завжди стояли найзвитяжніші воїни. Кожна битва за Київ – це не лише сторінки в підручниках історії. Це люди – тисячі людей, тисячі доль, тисячі проявів незборимості. Поки стоїть Київ – стоятиме Україна!» – сказала заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.

Читайте також: У Києві відкрили виставку «10 років агресії – 10 років спротиву»

Виставковий проєкт «На захисті міста» продемонструє п’ять основних збірних образів Захисників, які стали символами боротьби своєї епохи, уособленням високого ідеалу служіння народу та готовності до подвигу в ім’я держави.

Це розповідь про знакові воєнні події тисячолітньої історії Києва – зокрема Русі, Великого князівства Литовського, козацької держави, Української Народної Республіки, незалежної України.

«Сьогодні, коли Київ і вся Україна знову перебуває у стані війни, ми маємо пам’ятати історію нашого протистояння. Історія стає нашою зброєю! Без знання минулого неможливо усвідомити природу сучасних подій. Виставковий проєкт «На захисті міста» ознайомить зі знаковими воєнними подіями з історії Києва, візуалізує збірні образи Захисників і ще раз дасть змогу означити, що Збройні сили України сьогодні воюють не тільки за незалежність, а й за нашу історію», – зазначила кураторка виставки, провідна наукова співробітниця музею Аліна Сушко.

Ця виставка дає змогу подивитися на ретроспективу воєнних подій на території України і на те, що ми переживаємо сьогодні. Важливо рефлексувати війну саме зараз, використовуючи всі історичні здобутки та попередній досвід. 

Проєкт у форматі вуличної банерної виставки також представили просто неба на Контрактовій площі.

Виставковий проєкт «На захисті міста» реалізував Музей історії міста Києва у співпраці з Центром досліджень воєнної історії Збройних Сил України, Національним університетом оборони України імені Івана Черняховського, Всеукраїнською громадською організацією «Молодий народний рух» за підтримки ZP Law office of Zoriana Pelekh.

Читайте також: Микола Сціборський – офіцер царського війська, член генштабу УНР і теоретик українського націоналізму

Коментар
18/04/2024 Четвер
18.04.2024
17.04.2024