У Рівному представили волонтерський проєкт переселенців «Обійми»

02 Квітня 2024, 09:19
Пазл-мапа з ляльками-мотанками 321
Пазл-мапа з ляльками-мотанками

На дерев'яній мапі розташували зібрані з усієї України ляльки-мотанки.

1 квітня в Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбулося представлення волонтерського проєкту подружжя переселенців з міста Ясинуватої Донецької області Оксани та Олекси Муравльових «Мапа України «Обійми» – повідомляють на фейсбук-сторінці цього закладу.

Розпочала презентацію Тетяна Самсонюк – заступник директора з розвитку і впровадження цифрових технологій музею. Вона представила дерев’яний пазл-мапу України, на якій мотанки-жінки, мотанки-чоловіки і, навіть, мотанки-немовлята зі своїми «матусями», а також тварини та птахи.

Науковиця розповіла, що збирали ляльки з усієї країни понад місяць. До волонтерського проєкту долучились 58 майстринь з України, а також майстрині-переселенки з Польщі та Болгарії.

Завідувачка сектору мистецтв музею Тетяна Міненко підкреслила, що такою мапою наша Україна гарно популяризується. Присутні на заході почули історію створення ляльок-мотанок, і що кожна з них – регіональна, дотична до конкретної області.

Серед запрошених гостей була рівненька майстриня Ольга Кристопчук, яка презентувала свою ляльку, виготовлену із соломи. Вона зазначила, що ця незвичайна оригінальна мапа продовжує свою мандрівку Україною.

Завершився захід майстер-класом з виготовлення ляльок-мотанок, учасниками якого були учні рівненських ліцеїв №8 і №2.

Читайте також: Князівни та княгині: у Луцьку показали образи українських правительок у ляльках-мотанках

 

Коментар
16/07/2024 Вівторок
16.07.2024
15.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром