Вікі любить пам'ятки: костел Волині серед найкращих фото 2023 року

02 Квітня 2024, 11:23
Костьол. Олика. Найкраще фото Волинської області 213
Костьол. Олика. Найкраще фото Волинської області

Світлини опублікували на сайті фотоконкурсу «Вікі любить пам'ятки».

Київ

Найкращим фото столиці журі визнали світлину Андріївської церкви — однієї з найвідоміших пам’яток Києва. Автор — Максим Попельнюх. Ця світлина також представляла Україну на міжнародному етапі, ввійшовши у п’ятірку найкращих у світі.

«Від композиції та гри кольорів просто перехоплює подих і відчуваєш, як летиш! Композиційно дуже сильно, жодне зображення з Києва у цій підбірці не є кращий чи навіть зрівняним», — зазначила членкиня журі конкурсу Наталія Шестакова.

Андріївська церква — пам’ятка історії, архітектури та монументального мистецтва національного значення. Православна церква, збудована у 1747 — 1762 роках у стилі бароко за планом відомого італійського архітектора Бартоломео Растреллі

У 1932 році радянський уряд закрив церкву для богослужінь. У ХХ столітті церкву кілька разів реконструювували.

Андрій Чекановський, член журі конкурсу, відзначив технічну якість та професійність фото: «Автор використав прості і безпрограшні виразні засоби: ракурс, насичені яскраві кольори, точний кольоровий контраст, режимне освітлення. Пощастило з ранковим туманом на Лівому березі. Це єдиний непередбачуваний елемент в кадрі. Фото виглядає зробленим «на техніці», на професіоналізми, рецептурно».

Фото Андріївської церкви вже перемагало як найкраща світлина Києва у 2015 році та була частиною фото, яке перемогло у 2018 році.

Світлина також отримала статус «Якісне зображення» (Quality image). Такий статус спільнота Вікісховища може присвоїти зображенню, що відповідає певним стандартам якості (зазвичай технічного характеру). Станом на цей момент тільки 43 світлини з конкурсу 2023 року мають цей статус.

Андріївська церква
Андріївська церква

У списку пам’яток Києва 3973 об’єкти культурної спадщини, 3616 (91%) — проілюстровано світлинами у Вікісховищі. 2023 року 53 учасники та учасниці завантажили 1943 фото 489 пам’яток з області (фото 20 завантажено вперше). За весь час конкурсу роботи із зображенням пам’яток області подало 737 осіб.

Волинська область

Найкращим фото Волинської області стала світлина костелу на території цвинтаря у селищі Олика. Автор — В'ячеслав Галєвський.

Костел на Оликівському цвинтарі — пам’ятка архітектури місцевого значення початку ХХ століття. Частина старого католицького цвинтаря. Зараз перебуває у стані руйнації.

«Значна частина пам’яток знаходяться без належного догляду або руйнується. Ми знаходимося у стані війни, у держави пріоритетом є забезпечення потреб війська, коштів на охорону культурної спадщини немає.Тому одним із завдань конкурсу є фіксація теперішнього стану пам’яток. У 2022—2023 роках сфотографував відносно небагато наявних пам’яток, а також знайшов ті, що досі не висвітлені. Наша спільна справа рухається вперед, незважаючи на обставини!», — розповів В'ячеслав Галєвський про свою мотивацію участі у конкурсі.

У списку пам’яток Волинської області 3484 об’єкти культурної спадщини, 1398 (40%) — проілюстровано світлинами у Вікісховищі. 2023 року 19 учасників та учасниць завантажили 358 фото 110 пам’яток з області (фото 21 об’єктів завантажено вперше). За весь час конкурсу роботи із зображенням пам’яток області подало 201 особа.

Костьол в Олиці
Костьол в Олиці

Полтавська, Київська, Тернопільська та Харківська області

Будинок Дворянського і Селянського банку. Найкраще фото Полтавської області
Будинок Дворянського і Селянського банку. Найкраще фото Полтавської області

Свято-Миколаївська церква. Рогозів. Найкраще фото Київської області
Свято-Миколаївська церква. Рогозів. Найкраще фото Київської області

Колонада «Луна». Парк «Олександрія». Біла Церква. Найкраще фото Київської області
Колонада «Луна». Парк «Олександрія». Біла Церква. Найкраще фото Київської області

Замок. Скала-Подільська. Найкраще фото Тернопільської області
Замок. Скала-Подільська. Найкраще фото Тернопільської області

Садиба за адресою вулиця Міхновського. Найкраще фото Харківської області
Садиба за адресою вулиця Міхновського. Найкраще фото Харківської області

 

Читайте також: «Вікі любить пам’ятки»: обрали переможців фотоконкурсу

 

 

 

 

 

Коментар
18/04/2024 Четвер
18.04.2024
17.04.2024