Презентували нову книгу про історію Володимира

01 Квітня 2024, 15:07
Презентували нову книгу про історію Володимира 536
Презентували нову книгу про історію Володимира

У Володимирському історичному музею імені Омеляна Дверницького відбулася презентація книги Петра Голячука «Володимир: історія міста в житті України».

Про це повідомляє Володимирська міська рада.

«Володимир: історія міста в житті України» – не перша книга Петра Голячука, адже він уже має досвід написання роботи на тему теології. Він розповів, що поштовхом до створення історико-хронологічного нарису стала новина про те, що Володимир позбудеться радянського «причепу» та поверне свою історичну назву. 

«Одразу почав шукати усе, що маю в своїй бібліотеці, про Володимир, охоплений бажанням написати новий нарис. Проте, якби я писав лише про одне місто, то це була б тонка брошурка. Відтак не міг оминути головних подій у межах та поза межами України у той час, доки відбувалось становлення та розвиток Володимира», – зазначив автор книги.

Читайте також: Шрам на обличчі Володимира

Нарис Петра Голячука хронологічно висвітлює основні періоди історії міста Володимир крізь призму історії всієї України, починаючи від найдавніших часів і до теперішніх днів. 

«З великим захопленням споглядав процес створення книги, уже тоді розуміючи всю глибинність цієї роботи. Нам важливо знати та пам’ятати свою історію, адже це один із тих чинників, які допоможуть вистояти у боротьбі із ворогом. Впевнений, що таку книгу повинен мати у своїй бібліотеці кожен володимирчанин, аби знати і пам’ятати в яких періодах Володимир був, є і буде», – розповів Андрій Гудим.

Привітати автора з книгою, яку він уже планує продовжити, розпочавши роботу над доповненим виданням, прийшло чимало його друзів, рідних, студентів університету третього віку, а також представники міської ради.

«Приємно, що ви відзначили правильність рішення щодо повернення історичної назви нашому місту. Адже якщо раніше частина мешканців мала певні сумніви, то після повномасштабного вторгнення ми побачили, що ворог, захоплюючи наші землі, одним із перших, що починає робити, так це змінювати назви та символіку», – зазначив Ярослав Матвійчук.

Читайте також: Дві недоречні назви на мапі Володимира

Коментар
18/04/2024 Четвер
18.04.2024
17.04.2024