Документи Державного архіву Кіровоградської області доступні на Міжархівному пошуковому порталі

01 Квітня 2024, 11:00
Презентація 366
Презентація

Відбулася презентація «Е-ресурсу» Державного архіву Кіровоградської області на єдиній платформі «Міжархівний пошуковий портал».

Про це повідомляє Державна архівна служба України.

У заході взяли участь Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов та заступник Голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Олександр Лашко

У презентації також узяли участь заступник начальника Кіровоградської обласної військової адміністрації Юрій Миколаєнко, директор Державного архіву Кіровоградської області Лілія Маренець та директор ПП «Архівні інформаційні системи» Кирило Віслобоков.

У своєму виступі під час заходу Антолій Хромов наголосив, що із пріоритетних напрямів діяльності Укрдержархіву та архівних установ є формування цифрового контенту, створення публічних електронних сервісів задля забезпечення доступу до архівних інформаційних ресурсів широкому колу користувачів незалежно від місця їх проживання. 

Метою проєкту є продовження інтеграції державних архівів у єдину інформаційну систему галузі.

Державний архів Кіровоградської області, долучившись до «Міжархівного пошукового порталу», став восьмим загалом та третім обласним архівом, цифрові копії документів якого доступні на онлайн-ресурсі. Відтепер для користувачів доступні більш як 300 000 сканкопій метричних книг із фондів архіву, що дозволить значно полегшити дослідження родоводу.

Нагадаємо, що у січні 2024 року до «Міжархівного пошукового порталу» долучився Центральний державний історичний архів України, м. Львів.

Довідково:

Міжархівний пошуковий портал створили за ініціативи та підтримки Голови Державної архівної служби України Анатолія Хромова, ПП «Архівні інформаційні системи» у співпраці з Центральним державним архівом вищих органів влади та управління України, Центральним державним архівом громадських об’єднань та україніки, Центральним державним архівом-музеєм літератури і мистецтва України, Центральним державним історичним архівом України, м. Київ, Центральним державним історичним архівом України, м. Львів, Державним архівом Львівської області та Державним архівом Полтавської області. У майбутньому планується доручення всіх центральних та обласних архівів.

Читайте також: Архівні установи України та Австрії співпрацюватимуть

Коментар
30/05/2024 Четвер
30.05.2024
29.05.2024
28.05.2024
27.05.2024