В Ужгороді відкрилася виставка-конкурс «Світ писанки»

31 Березня 2024, 18:06
Писанки з виставки 517
Писанки з виставки

Для виставки співробітники музею зібрали понад 550  писанок.

У виставкових залах Закарпатського музею народної архітектури та побуту відкрилася ювілейна десята міжнародна виставка-конкурс «Світ писанки» – повідомляють на фейсбук-сторінці Ужгородського скансену.

Основною метою проєкту, ідеться в дописі,   є популяризація та розвиток писанкарських традицій Закарпаття, України та закордоння, ознайомлення з різновидами розпису писанки, відтворення її автентичних зразків, звернення уваги й пошани до українських народних традицій та звичаїв.

Цьогоріч музейники зібрали велику кількість писанок: 550 писанок експонується на виставці, близько 300 – надані майстрами на продаж. 

Як і минулого року виставка «Світ писанки» не тільки створюватиме великодній настрій для відвідувачів музею, але й покликана стати підтримкою для ЗСУ. Кошти від продажу писанок будуть перераховані на потреби військових. 

Взяти участь у виставці виявила бажання значна кількість народних майстрів з різних куточків України, Закарпаття та із-за кордону. Завдяки тісній співпраці з румунськими та словацькими колегами, а також майстринями з-за кордону на виставці представлені роботи писанкарів зі Словаччини, Румунії, Хорватії, Чехії, Польщі, Швейцарії та США.

Доволі широкою є географія учасників виставки з регіонів України. Це місто Львів та міста Турка, Перемишляни і Самбір Львівської області, селище Космач Івано-Франківської області, міста Хмельницький, Тернопіль та с. Заліщики Тернопільської області, міста Луцьк, Рівне, ряд майстринь представляють столицю України – місто Київ, є майстрині з Черкас, Дніпра та містечка Верхівцеве Дніпровської області.

Читайте також: До Великодня в Україні створили колекцію NFT-писанок

Коментар
25/05/2024 Субота
25.05.2024
24.05.2024
23.05.2024