В Ужгороді відкрили виставку «Століття. Право вибору»

23 Березня 2024, 18:00
В Ужгороді відкрили виставку «Століття. Право вибору» 816
В Ужгороді відкрили виставку «Століття. Право вибору»
В Ужгородському замку відкрили камерну виставку «Століття. Право вибору». Виставку створили на основі предметів із фондів музею.
 
Про це пише завідувач відділу новітньої історії Михайло Джахман на сторінці музею.
 
У фондах помітне місце займає збірка агітаційних передвиборчих матеріалів 1924 – 1939 років. Вона нараховує близько 50 оригінальних музейних предметів на дану тематику, не враховуючи періодичних видань. 
 
Зібрання формувалося шляхом передачі та закупки експонатів від приватних та юридичних осіб. 
Переважна більшість музейних предметів взяті на облік між 1956 та 2009 роками. Перші агітаційні передвиборчі матеріали, які потрапили у музейну збірку, передали з Товариства «Просвіта» та Товариства імені Олександра Духновича у 1945 році. 
«Останнє суттєве поповнення колекції відбулося у 2006 році, коли син племінниці Августина Волошина Ольги Дутки Августин Туркеняк із Кошиць (Словаччина) передав частину родинного архіву Волошина. Серед цих надходжень є передвиборчі матеріали Руської хліборобської (землеробської) партії (з 1924 р. – Християнська народна партія)», – йдеться у повідомленні.
На виставці найповніше представлені матеріали популярних в той час партій у краї: Християнська народна партія (Руська хліборобська (землеробська) партія), Автономний землеробський союз, Карпатська трудова партія, Комуністична партія Чехословаччини (КПЧ), Соціал-демократична партія Чехословаччини, Аграрна партія та інші. 
 
В окремій вітрині є передвиборчі агітаційні матеріали, які представляли угорську та єврейську спільноти краю.  На відкриття виставки завітали науковці, представники духовенства та відвідувачі музею. 
 
Коментар
25/05/2024 Субота
25.05.2024
24.05.2024
23.05.2024