Київські митники вилучили колекцію друкованих видань 1940-х років

14 Березня 2024, 18:00
Київські митники вилучили колекцію друкованих видань 1940-х років 370
Київські митники вилучили колекцію друкованих видань 1940-х років
Київські митники запобігли незаконному переміщенню за кордон колекції журналів «Советское фото» та довідників фотографа, які, за висновком експертів, мають не лише культурну, а й історичну, художню та наукову цінність. 
 
Періодику надрукували в 1929-1941 роках. Про це повідомляє пресслужба митниці.
 
Друковані видання з явними ознаками старовини київські митники виявили під час митного контролю посилки, яка прямувала з Вінничини до Китаю. Для визначення належності видань до культурних цінностей, їх відправили на експертизу до Національного музею історії України.
 
За висновками експертів, збірка матеріалів має ознаки колекції. До неї увійшли підшивка журналів «Советское фото» 1938-1941 років, окремо – 21 журнал «Советское фото» цього ж періоду та два календарі-довідники фотографа на 1929-1931 років.
 
«Календарі-довідники – одні з перших спеціалізованих радянських видань, присвячених різним аспектам фотографічної справи. Видання ж «Советское фото» можна вважати унікальним свідченням як загальної радянської, так і української радянської історії. Інформація, яка міститься на сторінках видання, є цінною для дослідників історії фотомистецтва, розвитку прийомів та засобів фоторепортажу», – йдеться в повідомленні.
Частина текстового матеріалу та фотоілюстрації в журналах повністю відображали всі ідеологічні засади радянської тоталітарної держави. Тож видання є цінним історичним джерелом для дослідників радянського повсякдення та особливостей радянської тоталітарної пропаганди. 
 
Фахівці констатують його історичну, художню, наукову та культурну цінність.
 
На багатьох примірниках журналу є відбитки штампів, що свідчать про їх приналежність до Державної публічної бібліотеки УРСР (сучасна Національна бібліотека України ім. В. Вернадського). Збережені штампи та інвентарні номери не містять поміток про погашення, тобто ймовірно вони не були вилучені з облікової документації бібліотеки.
 
«Один з примірників має штамп, який може свідчити про його належність видатному українському вченому, академіку О. Богомольцю, що надає цьому примірнику меморіального значення», – йдеться в повідомленні.
Згідно з чинним законодавством України, на вивезення культурних цінностей за кордон потрібне відповідне свідоцтво. Такого дозвільного документа митникам не надали. Стосовно громадянина, який відправляв культурні цінності за кордон, Київська митниця склала протокол про порушення митних правил за ст. 473 Митного кодексу України.
 
Культурні цінності вилучили. Матеріали справи будуть скеровані до суду.
 
Коментар
21/06/2024 П'ятниця
21.06.2024
20.06.2024
19.06.2024