Вийшов ювілейний випуск вісника Одеського історико-краєзнавчого музею
08 Березня 2024, 14:50
469
Музей
Команда Одеського історико-краєзнавчого музею видала ювілейний 20-й випуск «Вісника».
Про це повідомили на сторінці музею в фейсбуці.
Таку назву музейники обрали не випадково, адже століття тому, у 1924-1930 роках, видавався «Вісник Одеської комісії краєзнавства при Українській академії наук», в якому публікували праці археологів, істориків, етнографів, природознавців.
«Певною мірою, наше видання стало продовженням справи, розпочатої ще у «золоте десятиліття» краєзнавства. Воєнні реалії сьогодення ускладнюють існування наукових та культурних інституцій та ставлять нові виклики для краєзнавчої діяльності. Та, попри все, ми працюємо, продовжуємо науково-просвітницьку роботу, а краєзнавці проводять нові дослідження», – йдеться в дописі.
Новий випуск «Вісника» зосереджується на досягненнях краєзнавчого руху Одещини.
У новому випуску можна ознайомитися з такими матеріалами:
- Становлення як історика та краєзнавця Олександра Болдирєва (1963-2001) – символічної постаті процесу новітнього національного ренесансу в Одесі. Саме його книжка «Одесі – 600» стала потужним стимулом для руйнування російських наративів в історичній пам’яті. Зокрема, висвітлюється робота дослідника в Одеському історико-краєзнавчому музеї.
- Маловідомі одеські сторінки із життя видатного ізраїльського архітектора Єгуди Магидовича (1886-1961).
- Ванзейська конференція нацистських лідерів, на якій мало бути «остаточно вирішено єврейське питання» та подальшу долю її учасника, уродженця Причорномор’я, Георга Лейббрандта – керівника головного управління політики в Райхсміністерстві у справах окупованих східних територій.
- Процес українізації Чорноморського флоту в період 1917-1918 років.
- Боротьба громадськості Одеси та провідних істориків за демонтаж пам’ятника Катерині ІІ («Засновникам Одеси») та чому цей його варто було прибрати з публічного простору міста.
- Нові сторінки історії каменоломень-катакомб села Нерубайського.
- Особовий склад та бойова діяльність батареї капітана М. Зінов’єва під час оборони Одеси 1941 року.
- Театральні фотографії з музейного зібрання, в яких закарбовано пам'ять поколінь про мистецьке життя Одеси кінця ХІХ – початку ХХІ століття.
- Найулюбленішу серед жіноцтва старовинна прикраса – коралове намисто.
- Постать гідробіолога та лімнолога М. О. Загоровського та його стаття «Лимани Північного Причорномор’я на картах минулих століть» (1929), яка залишається актуальною і в наші дні.
Традиційно випуск буде доступний як у друкованому вигляді, так і згодом в електронному на сайті.
11/09/2024
Середа
11.09.2024
15:08
11:42
10.09.2024
17:27
14:27
ГАЛЕРЕЯ
Афіша
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром
Бізнес
Еко
Життя
Закордон
Історія
Культура
Медицина
Освіта
Спорт