У Німеччині видали книгу Вахтанга Кіпіані «Дисиденти»

04 Березня 2024, 14:31
У Німеччині видали книгу Вахтанга Кіпіані «Дисиденти» 460
У Німеччині видали книгу Вахтанга Кіпіані «Дисиденти»

Німецьке видавництво «ibidem» надрукувало книгу публіциста, історика та військового Вахтанга Кіпіані «Дисиденти».

Про це Вахтанг Кіпіані повідомив у фейсбуці.

Збірник інтерв’ю Вахтанга Кіпіані з дисидентами — це розмови з тими, хто підважував фундамент, на якому трималася в’язниця під назвою Радянський Союз. Переклад книги здійснив Крістіан Вайзе.

 «Дякую видавництву Vivat, перекладачу Christian Weise, Українському інституту книги і всім, хто це уможливив», – написав автор книги.

За словами Вахтанга Кіпіані, це пропозиція німецькомовному читачеві почути голоси Левка Лук'яненка, Василя Овсієнка, Мустафи Джемілєва, Надії Світличної, Івана Геля, Леся Танюка, Михайла Гориня, Євгена Сверстюка, Леоніда Плюща, Йосифа Зісельса, Миколи Руденка, Сергія Набоки, Фреда Анаденка, Валентина Мороза, Євгена Концевича, Михайла Хейфеця, Калью Мятіка, Баліса Ґаяускаса, Паруйра Айрікяна та Алєксандра Даніеля.

 

 

«Кіпіані вів бесіди з дисидентами, які не бачили себе героями, але були героями — і які не боялися конфронтації з радянською владою. Люди, які кинули виклик системі, були дуже різними — за віком, переконаннями, статтю та національністю. У цих розмовах понад двадцять дисидентів порушували питання, які актуальні й сьогодні. Ми маємо почути правду про радянський соціалізм і пам’ятати, що свобода – це вакцина, ефективність якої з часом не зменшується», – йдеться на сайті видавництва.

Читайте також: Робота волинської історикині Лесі Бондарук – у рейтингу «Книжка року 2023»

Коментар
18/04/2024 Четвер
18.04.2024
17.04.2024
16.04.2024