У Львові продовжать співфінансування реставрації вікон та брам в історичних будинках

02 Березня 2024, 18:00
У Львові продовжать співфінансування реставрації вікон та брам в історичних будинках 584
У Львові продовжать співфінансування реставрації вікон та брам в історичних будинках

У Львові продовжать програму з реставрації вікон та брам в історичних будівлях міста. Німецький фонд Ебергарда Шьока скерував на ці роботи фінансову підтримку у розмірі близько 9 тисяч євро. Внесок мешканців будинків залишається таким самим.

Про це повідомляє Бюро спадщини.

Міська програма співфінансування оновлення історичних вікон і брам діє у місті з 2018 року. Від початку широкомасштабного вторгнення Росії за бюджетні кошти в Україні фінансують в основному критичну інфраструктуру.

«З лютого 2022 року реалізація програми, яка має неабияку популярність серед мешканців міста, була під загрозою. Ми вдячні німецькому фонду за фінансову підтримку нашої програми співфінансування упродовж минулих двох років і раді продовжити співпрацю і у цьому році», – розповів директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

Упродовж останніх років фінансування у межах Програми здійснюється за таким принципом: 70% вартості робіт з реставрації брам оплачує Львівська міська рада через координатора – ЛКП «Бюро спадщини», а 30% – мешканці. При реставрації вікон співфінансування здійснюється у співвідношенні 60% на 40% відповідно. 

В разі заміни металопластикових вікон на дерев’яні частки співфінансування становлять 50% на 50%. Фонд буде співфінансувати частку, яка раніше покривалася за рахунок бюджетних коштів.

У 2023 році в рамках програми співфінансування за підтримки ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища відновили 24 брами та 20 вікон (9 – реставрували, 11 замінили з пластикових на дерев’яні) на 7 об’єктах. в будинках, розташованих у межах історичного ареалу міста Львова. 

Новий набір заявок на програму співфінансування планується у вересні 2024 року. Дізнатися, як стати учасником програми, можна цим посиланням.

Читайте також: У Львові відреставрували старовинні вікна за програмою співфінансування

Коментар
18/04/2024 Четвер
18.04.2024
17.04.2024