В Україні створили архітектурну модель Бродівської синагоги на основі хмари точок

27 Лютого 2024, 16:10
В Україні створили архітектурну модель Бродівської синагоги на основі хмари точок. Фото з фейсбук-сторінки Skeiron 472
В Україні створили архітектурну модель Бродівської синагоги на основі хмари точок. Фото з фейсбук-сторінки Skeiron

В Україні оцифрували Бродівську синагогу, памʼятку національного значення, зведену в XVIII столітті.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці компанії Skeiron, які проводили оцифрування у співпраці з компанією BIMprove.

Після сканування і обробки матеріалів: обʼєднання станцій, чистки моделі, вдалося отримати хмару точок – тривимірний набір даних.

З цієї хмари можна вивести як ортогональні види, розрізи, плани, фасади, так і просто завантажити цю хмару точок в архітектурний софт, як Autodesk Revit чи Graphisoft AcrhiCAD. Використовуючи всі розміри з хмари точок, можна моделювати будівлю, завдяки елементам програми: стінам, вікнам, дверям, плитам, балкам, кроквам тощо.

Як зазначають у компанії, таким чином, команда BIMprove, використовуючи хмару точок Бродівської синагоги, змоделювала цей обʼєкт в Revit. І в результаті отримала детальну BIM-модель синагоги. BIM-модель – зручний інструмент для проєктування, з неї можна швидко вивести будь-яке необхідне креслення, точно прорахувати кількість матеріалів та обсяги робіт. Лазерне сканування та BIM-обробка моделі є ефективною зв'язкою для створення якісною та точної робочої документації або паспорту об'єкта.

«Ми вважаємо, що саме завдяки таким співпрацям Україна зможе мати документацію по всім памʼяткам національного значення та іншим обʼєктам», – йдеться у дописі.

BIM-модель можна переглянути за посиланням.
Коментар
18/04/2024 Четвер
18.04.2024
17.04.2024