У Києві відкрили виставку «10 років агресії – 10 років спротиву»

27 Лютого 2024, 14:52
Києві відкрили виставку «10 років агресії – 10 років спротиву» 305
Києві відкрили виставку «10 років агресії – 10 років спротиву»

З нагоди Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, у Києві біля Головпоштамту презентували виставка «10 років агресії – 10 років спротиву».

Її створили на основі матеріалів Віртуального музею російської агресії, повідомляє Український інститут національної пам'яті.

Виставка містить 15 тематичних банерів. На кожному банері розкриваються різні аспекти російсько-української війни: злочини, руйнування, екологічні катастрофи, громадський спротив, морська та повітряна агресії, міжнародна консолідація, втрачена власність, злочини проти медіа та інші.

«Ця виставка демонструє аспекти цієї агресії, цього спротиву. Тут включені матеріали Віртуального музею, зокрема, матеріали по історії агресії та спротиву в Криму, а також інформацію, яка ще не є матеріалами Віртуального музею, але яка розкриває нашу боротьбу в умовах широкомасштабного вторгнення», — сказав заступник голови Українського інституту національної пам'яті Володимир Тиліщак. 

Заступник постійної представниці президента України в Автономній Республіці Криму та Севастополі Денис Чистіков зазначив, що «Віртуальний музей російської агресії» є одним з напрямків роботи Представництва з 2020 року.

«Чим важлива ця виставка? Вона руйнує головний міф кремлівської пропаганди про те, що війну колись там розпочала Україна, а Росія з 2022 року просто намагається її завершити. Маючи це на увазі, пропагандисти жонглюють риторичним питанням до українців: де ви були ці 8 років? Мовляв, 8 років «Україна бомбила Донбас», а тепер прийшов час розплати», — зауважив керівник Центру стратегічних комунікацій Ігор Соловей.

Аналітикиня Центру дослідження безпекового середовища «Прометей» Ольга Волянюк подякувала героям цієї виставки: військовим, волонтерами, відповідальним працівникам державного та громадського секторів, усім, хто став на захист України. 

Читайте такожПрезентували календар пам'ятних дат Волині на 2024 рік

Коментар
18/04/2024 Четвер
18.04.2024
17.04.2024