Презентували календар пам'ятних дат Волині на 2024 рік

27 Лютого 2024, 13:43
Календар знаменних і пам’ятних дат Волині 527
Календар знаменних і пам’ятних дат Волині

У Волинській державній обласній універсальній бібліотеці імені Олени Пчілки презентували «Календар знаменних і пам’ятних дат Волині» на 2024 рік.

Видання представили редакторки-упорядники посібника завідувачка краєзнавчого відділу бібліотеки Наталя Хом’як і учена секретар музею Євгенія Ковальчук у понеділок, 26 лютого. Про це повідомляє Волинський краєзнавчий музей.

Календар – це спільний проєкт Волинського краєзнавчого музею та Волинської обласної державної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки. Видання виходить з 1991 року. 

Наталя Хом’як
Наталя Хом’як

У Календарі на 2024 рік подано 109 дат і 57 наукових довідок про визначні події історії, громадсько-політичного та культурного життя, ювілеї видатних уродженців краю та відомих діячів, життя і діяльність яких пов’язані з Волинню.

Посібник відкривається хронологічним переліком пам’ятних дат на 2024 рік. Про основні події подаються: дата, назва, авторська текстова довідка, список літератури, у якому вказуються документи, книги, статті зі збірників і періодичних видань, довідники та бібліографічні посібники.

Євгенія Ковальчук
Євгенія Ковальчук

У «Календарі» є Іменний покажчик видатних діячів, представлених у ньому, Географічний покажчик населених пунктів, списки авторів, які брали участь у написанні історичних і біографічних довідок, та укладачів.

У заході взяли участь директорка бібліотеки Наталія Граніч і директорка музею Оксана ВажаткоДо розмови долучилися науковці Олександр Дем’янюк, Анатолій Силюк, Любов Коць.

Вони відзначили, що календар знаменних і пам’ятних дат – це можливість вшановувати пам’ять історичних діячів, науковців, митців, яскравих особистостей, які зробили неоціненний внесок у процеси державотворення та культурну спадщину України. 

Переглянути та завантажити «Календар знаменних і пам’ятних дат Волині» на 2024 рік можна за цим посиланням.

Читайте також: Створили календар пам'ятних дат Рівненщини на 2024 рік

Коментар
18/04/2024 Четвер
18.04.2024
17.04.2024