У Києві презентували «Історію України-Руси» Михайло Грушевський англійською мовою

23 Лютого 2024, 11:36
У Києві презентували «Історію України-Руси» Михайло Грушевський англійською мовою 792
У Києві презентували «Історію України-Руси» Михайло Грушевський англійською мовою

У Софії Київській презентували англомовний десятитомник «Історії України-Руси» Михайла Грушевського.

Про це повідомила Перша Леді Олена Зеленська.

Презентацію та передачу видання провели 21 лютого в Софії Київській за підтримки Міністерства закордонних справ України, Міністерства освіти і науки, Києво-Могилянської академії та Посольства Канади в Україні.

«Десятитомну «Історію України-Руси» Михайло Грушевський писав 38 років. І це не лише праця його життя – це перша академічна історія України як окремої держави, що веде початок від Київської Русі. Для, нас сучасних українців, – ніби звичний факт. Але в часи, коли починав роботу Грушевський, доба Київської Русі була давно «монополізована» Російською імперією як початок власної державності. Отже, Михайло Грушевський кардинально змінив імперський фокус, відкривши історію цілого народу світу і йому самому», – зазначила Олена Зеленська.

Якісний сучасний переклад англійською здійснив Центр досліджень історії України імені Петра Яцика при Канадському інституті українських студій Університету Альберти. Десять комплектів «Історії» англійською мовою тепер поповнять «Українські книжкові полички» – проєкт із поширення української літератури, який налічує вже понад 190 поличок у 46 країнах.

У заході взяли участь і знані сучасні історики України, США, Канади: Ярослав Грицак, Сергій Плохій, Франк Сисин. Кожен із них у своїх роботах продовжує справу Грушевського – досліджує та розкриває світові українську історію.

Читайте також: В музеї окупації Латвії відкрили аудіогід українською мовою

Читайте також: Як описував Луцьк Михайло Грушевський

Коментар
16/07/2024 Вівторок
16.07.2024
15.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром