Обміняти рештки Столипіна на полонених бійців ЗСУ запропонував директор «Києво-Печерської лаври»

17 Лютого 2024, 13:28
Києво-Печерська лавра.  Фото: reuters 474
Києво-Печерська лавра. Фото: reuters

Генеральний директор національного заповідника «Києво-Печерська лавра» Максим Остапенко розглядає можливість обміну решток Столипіна на полонених українських бійців.

Про це він заявив у інтерв'ю ТСН, – інформує Espreso.

Остапенко зауважив, що першим об'єктом, який був відреставрований в Успенському соборі, був пам'ятник не українським діячам, а саме діячу Російської імперії українофобу Петру Столипіну, назвавши це свідомою політикою російських маркерів.

Він закликав розпочати суспільний діалог щодо того, що робити з рештками російського діяча, наголосивши, що існує декілька варіантів. 

«Одна з ідей – внести його в обмінний фонд, – зазначив він. – У нас є загиблі герої, у нас є живі герої, які перебувають у полоні, у нас є наші українські видатні діячі, які перебувають у межах Російської Федерації і які закинуті, і ніхто не знає, де вони знаходяться». 

Директор «Києво-Печерської лаври» пояснив, що початок процесу внесення решток Столипіна до обмінного фонду є вкрай важливим для української незалежності. 

«Якщо ми кажемо, що почався процес справжньої незалежності України, то він має починатися з повернення наших символів, наших діячів», – підсумував Остапенко.

Коментар
23/04/2024 Вівторок
23.04.2024
22.04.2024
21.04.2024
20.04.2024