Виставка про Другу світову війну та Голокост запрацювала у Рівному
«Коротка історія насильства: Друга світова війна та Голокост у західній Волині» – виставка під такою назвою відкрилася у Рівненському обласному краєзнавчому музеї.
На стендах проілюстрували насильницькі події 1939–1945 років на території теперішніх Волинської, Рівненської та півночі Тернопільської областей.
Побували на відкритті й журналісти «Район.Історія».
Доба радянських та нацистських репресій представлена з перспектив людей різного етнічного та соціального походження, політичних переконань та індивідуальних досвідів.
Події Другої світової війни на Волині у виставці передані головним чином через призму історії насильства, від якого постраждало чимало етнічних груп, що проживали на цій території.
Серед ініціаторів проєкту громадська організація «Після тиші / After silence», Рівненський обласний краєзнавчий музей, Рівненським інститут післядипломної педагогічної освіти та підтримки Фонд EVZ (Відповідальність, Пам’ять, Майбутнє).
У процесі роботи над проєктом автори опрацьовували архівні справи державного архіву Рівненської області, архівно-слідчі справи над просвітниками, активними громадськими діячами, документи і матеріали Бундесархіву, зокрема світлини та свідчення очевидців.
Окремі світлини, представлені на виставці, за словами організатора Петра Долганова, вперше демонструють в Україні, адже їх складно було отримати із Бундесархіву.
Під час відкриття проєкту, демонстрували відеоспогади очевидців тогочасних подій із Волині.
«Автори проєкту наразі працюють над сайтом, аби розмістити там не тільки зібрану архівну інформацію, а й заохотити людей ділитися своїми родинними історіями», – каже Петро Долганов.
На стендах зумисне лишили простір, аби відвідувачі могли записувати історії власних родин, ділитися враженнями під баченого та прочитаного.
Виставка мобільна, з Рівного вона поїде до Луцька та Кременця.