Доступний мануал, присвячений правовим аспектам оцифрування музейних об’єктів
Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій оприлюднив новий мануал щодо правових аспектів оцифрування музейних колекцій.
Матеріал присвячений правовим аспектам оцифрування музейних об’єктів, – повідомили в офісі інтелеутальної власності та інновацій.
Зокрема, у ньому пояснюються такі аспекти:
- Чим є твір.
- Об’єкти авторського права.
- Права навколо об’єкта авторського права.
- Авторське право і право на предмет.
- На що музей має право щодо твору, який не перейшов у суспільне надбання.
- Норми Закону України «Про авторське право і суміжні права» щодо оцифрування музейних предметів.
Інструкцію склали за результатами проведеного вебінару за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики (МКІП) та громадської організації «Центр цифрової історії» у межах проєкту «34 полюси творчості: авторське право у креативних індустріях».
Мануал описує, яким чином музеї мають право на відтворення твору у цифровому форматі без звернення до правовласника. А в яких випадках використання оцифрованого твору, що не перейшов у суспільне надбання, є можливим лише з дозволу правовласника.
Детальніше фахівці IP офісу зупиняються на поясненні того, чим є файл з фотографією музейного предмету, як регулюється використання 3D-сканера. А також описують практику для картин, що перейшли в суспільне надбання. Зокрема, з урахуванням досвіду Франції та Німеччини.
Ознайомитись із презентацією можна за посиланням.