Пам’ять Клима Савура вшанували у Рівному

12 Лютого 2024, 17:25
Під час вшанування пам'яті Клима Савура. Фото: Рівненська обласна рада 595
Під час вшанування пам'яті Клима Савура. Фото: Рівненська обласна рада

Дмитро Клячківський (псевдо Клим Савур) – крайовий командир УПА-Північ, посмертно іменований полковником УПА. Відіграв значну роль в організації та розбудові повстанської армії на Поліссі та Волині.

12 лютого 2024 року виповнюється 79-та річниця з дати загибелі легендарного головнокомандувача УПА-Північ Клима Савура, – йдеться на сайті Рівненської обласної ради. 

Біля пам’ятника Дмитру Клячківському та сотням замучених, на місці колишньої катівні НКВД, зібралися небайдужі громадяни для панахиди та вшанування пам'яті командира.

Під час вшанування пам
Під час вшанування пам

«Клим Савур»  приклад справжнього українця, який до останнього боровся за свою державу. Попри всі складності, ідея соборної Української держави була дорожче за своє життя. Особистий приклад його боротьби є джерелом натхнення для теперішнього та майбутнього покоління. Вічна пам’ять та слава воїну!» – наголосив Олексій Бучинський, заступник голови Рівненської обласної ради.

Олексій Бучинський під час вшанування пам
Олексій Бучинський під час вшанування пам

12 лютого 1945 року Клим Савур загинув у бою з переважаючими силами НКВС біля Оржівських хуторів Клеванського району на Рівненщині.

Коментар
23/02/2024 П'ятниця
23.02.2024
19:16
КОЛОНКА Чорний квадрат 230
22.02.2024