Нову книгу про історію Криму дослідниці Гульнари Абдуллаєвої анонсували у видавництві «Віхола»

08 Лютого 2024, 15:06
Гульнара Адбуллаєва. Світлина із соцмереж письменниці 415
Гульнара Адбуллаєва. Світлина із соцмереж письменниці

У видавництві «Віхола» анонсували нову книгу журналістки та дослідниці Гульнари Абдуллаєвої про історію Криму. 

Відповідний анонс розмістили у соцмережах. 

Нова книжка авторки зосереджена на історії Криму. 

«Це спроба розповісти коротку історію Криму від найдавніших часів і до сьогодні, зокрема про те, як росія завойовувала Крим та переписувала історію, про події 1917 року та терор більшовиків, голодомор 1921-23 років, репресії 30-х років, депортації та перехід під юридсикцію Києва», – інформують у видавництві.

Дослідниця познайомить читачів із культурою таврів, розкаже про міграційні процеси і зародження перших державних утворень на півострові. Вона розповість про народи, які населяли Крим у різні часи, та їхню культуру, познайомить із кримськими татарами, караїмами та кримчаками, а також відкриє світ Кримського ханства.

Гульнара Абдуллаєва народилася і більшу частину свого життя прожила у Криму. 

«У сімʼї завжди по-особливу ставилися до історії, тож Гульнара вступила на історичний факультет Таврійського національного університету в Сімферополі, обравши як напрямок історію Криму та кримських татар. Цією темою, яка досі для багатьох залишається Terra incognitа, займається вже майже 20 років», – додають у «Віхолі».

Авторка книги працювала на телеканалі ATR (вела авторську історичну програму «Altin Devir / Золота епоха»). Після переїзду до Києва у 2014 році була ведучою історичного відеоблогу «Tugra» на сайті Крим.Реалії (Радіо Свобода), продовжила роботу на ATR після переїзду каналу до Києва. Веде відеоблог «Моменти історії» для Кримського Дому.

Гульнара Абдуллаєва видала книги: «Шагін Гірай» (історичний роман про останнього кримського хана), «25 відомих кримських татар: від Кримського ханства до сьогодення» та монографію «Кримські татари: від етногенезу до державності». 

Читайте також:  Український Крим у живописі.ФОТО

Коментар
12/04/2024 П'ятниця
12.04.2024
11.04.2024