Львівська облрада проголосувала за відновлення музею Романа Шухевича

07 Лютого 2024, 10:00
Знищений музей Романа Шухевича 615
Знищений музей Романа Шухевича
Депутати Львівської обласної ради обговорили та підтримали рішення «Про відбудову Музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича та забезпечення захисту музейних установ і місць національної пам’яті Львівщини в умовах воєнного стану».
 
Про це повідомили на сторінці Львівської обласної ради.
 
Як розповів директор Львівського історичного музею, сектором якого є музей Шухевича, Роман Чмелик, напрацювали кілька варіантів відбудови та розвитку музею. 
 
За його словами, різні пропозиції обговорювалися на профільній комісії обласної ради, у департаменті культури військової адміністрації, а також на зустрічі з представниками обласної та міської влади, благодійниками, які готові фінансово долучитися, родини, експертного кола.
 
«За побажаннями родини Шухевича, мешканців Білогорщі є ідея відбудувати точну копію садиби Романа Шухевича. Можна також у перспективі розбудувати цю музейну установу і спорудити навпроти сучасний комплекс, оголосивши міжнародний конкурс, про постать Романа Шухевича з оновленими експозиціями, залученням сучасних технологій, які пристосовані для людей з інклюзивними потребами», – зазначив Роман Чмелик.
Голова комісії з питань культури, інформаційної політики та промоції Святослав Шеремета повідомив, що депутати відвідали місце атаки на музей у Білогорщі.
«Це був цільовий удар країни-агресора по місцю останнього бою Романа Шухевича. Ми маємо зробити усе для того, аби відбудувати музей, щоб про постать Шухевича та історію його родини знали в усьому світі. Тут має постати місце пам’яті про нашу національно-визвольну боротьбу», – наголосив Святослав Шеремета.
Відповідно до рішення обласної ради військова адміністрація спільно з Львівським історичним музеєм, обласною та міською радами мають напрацювати концепцію відбудови та вжити заходів для відновлення та збереження Музею генерал-хорунжого Романа Шухевича, розробити план розвитку музейно-меморіального простору.
 
Коментар
24/04/2024 Середа
24.04.2024
23.04.2024