В музеї окупації Латвії відкрили аудіогід українською мовою

04 Лютого 2024, 12:47
В музеї окупації Латвії відкрили аудіогід українською мовою 720
В музеї окупації Латвії відкрили аудіогід українською мовою

Під час візиту до Латвійської Республіки перша леді України Олена Зеленська відкрила аудіогід українською мовою в Музеї окупації. 

Про це повідомила пресслужба Офісу Президента. 

Музей заснували у 1993 році. Він висвітлює становище країни під час окупації 1940–1991 років радянським та нацистським режимами.

Олена Зеленська взяла участь у відкритті україномовного аудіогіда головною експозицією музею, над яким із жовтня минулого року працювало Посольство України в Латвії разом із представниками Музею. 

У заході також узяли участь мер Риги Вілніс Кірсіс, його заступники Лінда Озола та Едвард Ратнієкс, директорка закладу Солвіта Віба.

Олена Зеленська відзначила важливість цього аудіогіда й наголосила, що історичне минуле Латвії надзвичайно цінне для розуміння сьогодення України. Вона провела паралелі між діями Радянського Союзу під час окупації Латвії в 1940 році та його правонаступниці Росії перед початком повномасштабного вторгнення в Україну.

«Тому Латвія нині – наш вірний союзник. Бо дуже добре розуміє наслідки ворожої окупації», – сказала Олена Зеленська.

Фонди музею налічують понад 50 тисяч експонатів (документи, фотографії, письмові, усні свідчення та речові докази, предмети й пам’ятки). Фахівці музею зафіксували понад 2 тисячі відеосвідчень, і це одна з найбільших колекцій, присвячених темі окупації у Європі. 

Експозиція задумана як ґратчастий лабіринт темряви між яскравими етапами незалежності. Відвідання музею є частиною дипломатичного протоколу Латвії, він вітає іноземних лідерів, дипломатів та інших осіб, які прибувають з офіційними та державними візитами.

Місія музею – нагадувати, що сталося з Латвією та її народом під час панування радянського та нацистського режимів, ушановувати пам’ять тих, хто через нього загинув або ж був змушений утікати від окупації, а також нагадувати світові про ці злочини, скоєні іноземними державами проти Латвії.

Читайте також: З'явиться перший музейний аудіогід українською мовою у Японії

«Радію, що завдяки аудіогіду зможемо знайти ще більше точок для порозуміння», – додала Олена Зеленська.

Аудіогід у Музеї окупації Латвії – 78-й за ліком у проєкті з упровадження україномовних аудіоекскурсій у провідних пам’ятках світу, що з’явився з ініціативи Олени Зеленської. 

Зокрема, його реалізували у Луврі та Версалі (Франція), Вестмінстерському абатстві (Велика Британія), Колізеї та Галереї Боргезе (Італія), Галереї Альбертіна (Австрія), Рейксмузеї (Нідерланди).

Нагадаємо, що у грудні в Йорданії випустили україномовні брошури для відвідувачів міста-фортеці Петра.

Коментар
25/05/2024 П'ятниця
24.05.2024
23.05.2024