Пошкоджений корпус університету в Дублянах накриють металевим куполом

03 Лютого 2024, 16:41
Пошкоджений корпус університету, пам'ятник Степану Бандері вцілів ФОТО 982
Пошкоджений корпус університету, пам'ятник Степану Бандері вцілів

У Дублянах тривають протиаварійні роботи у корпусі Львівського національного університету природокористування, який є пам’яткою XIX століття та у якому 100 років тому навчався Степан Бандера.

Будівлю пошкодили російські дрони 1 січня. З пошкодженого корпусу університету демонтують аварійні елементи, а з Німеччини їде купол, який захистить корпус від додаткового руйнування. Про це на своїй сторінці повідомив заступник міського голови Львова Любомир Зубач.

«Зараз будівельники нашого комунального підприємства «Рембуд» демонтують аварійні елементи даху корпусу університету, пошкоджені конструкції перекриття, а також частину цегляної кладки верхнього оглядового майданчика, збирають усе будівельне сміття. Також уже здійснили демонтаж дзвону та механізму годинника. Це роботи, з якими не можна чекати. Їх потрібно виконати, адже вже скоро тут візьмемося за монтаж металевого купола – тимчасового перекриття, яке убезпечить будівлю від ще більшого руйнування», – пояснює Любомир Зубач.

За словами заступника міського голови, оскільки споруда зараз частково без даху, а там є дерев’яне перекриття і дуже багато елементів, які руйнуються від замокання, дощів – разом з будівельниками вони прийняли рішення все це накрити металевим каркасом, облаштувати надійний брезентовий дах, який убезпечить від потрапляння води і вологи, від замерзання і розтріскування мурів. І всі наступні роботи вже будуть виконуватися під цим каркасом.

На корпус чекає реставрація. І якщо тривалий час будівля не буде накритою – вона просто знищиться. А звичайне накриття брезентами не рятує. 

Коментар
17/04/2024 Середа
17.04.2024
16.04.2024