На Херсонщині росіяни авіабомбами обстріляли пам’ятку національного значення Кам’янська Січ

02 Лютого 2024, 12:00
Кам’янська Січ 1525
Кам’янська Січ

Культурний об’єкт зазнав трьох потужних вибухів.

1 лютого російські війська завдали авіаудару по території пам’ятки національного значення Кам’янська Січ, що входить до складу Національного заповідника «Хортиця». Культурний об’єкт, що розташований у Херсонській області, містить могилу кошового отамана Костя Гордієнка та кладовище запорізьких козаків першої половини XVIII століття – повідомляє Мінкульт.

«На рахунку країни-агресорки вже понад 120 пошкоджених чи зруйнованих пам’яток національного значення. Сьогодні Росія завдала чергового удару по нашій спадщині — поцілила у Кам’янську Січ. Це вкотре доводить, що російська федерація цілеспрямовано нищить нашу матеріальну культуру, аби стерти українців як націю. Однак їй це не вдасться: Росія не зможе оминути покарання за свої злочини і відповідатиме за них у міжнародних судах», — заявив Ростислав Карандєєв

Відео обстрілу Кам’янської Січі з’явилося в російських телеграм-каналах. На кадрах видно, як під час обстрілу культурний об’єкт зазнав трьох потужних вибухів. Перший стався безпосередньо на місці розташування колишньої Кам’янської Січі, точніше — на території господарчого передмістя Січі, де протягом багатьох років здійснювали розвідувальні та дослідницькі роботи співробітники заповідника «Хортиця». Тут розташовані ще недосліджені виробничі об’єкти залізотопного та гончарного комплексу першої половини 18 століття.  

Другий приліт стався на територію сучасного туристичного об’єкта, де розташовується лапідарій, на якому представленні кам’яні пам’ятки (зернотерки, гармани тощо) у безпосередній близькості від хреста та могили кошового отамана Костя Гордієнко та в’їзних воріт Січі, побудованих у 2009 році. Також в цьому місці розташовується грот та залишки колишнього маєтку поміщика Агаркова.

Співробітники Національного заповідника «Хортиця» розпочали документування наслідків атаки на унікальну пам’ятку козацької доби.

Кам’янська Січ — один з останніх адміністративних і військових центрів Війська Запорозького Низового за часів його перебування під протекцією Кримського ханства у першій третині 18 століття. 

 

Читайте також: «Кам’янська Січ» − це перший національний парк на Херсонщині, який повністю звільнили від окупантів − Українська Природоохоронна Група - UNCG

Коментар
23/04/2024 Вівторок
23.04.2024
22.04.2024
21.04.2024
20.04.2024