Колекція Закарпатського обласного краєзнавчого музею поповнилася новими знахідками

30 Січня 2024, 13:09
Колекція Закарпатського обласного краєзнавчого музею поповнилася новими знахідками 863
Колекція Закарпатського обласного краєзнавчого музею поповнилася новими знахідками
Замкова гора в Ужгороді та її околиці протягом тисячоліть вабили людей, носіїв багатьох культур, своєю географією та багатствами природи. 
 
Під час городніх робіт під Замковою горою місцеві жителі виявили яму, речі з якої задля збереження культурної спадщини передали Закарпатському обласному краєзнавчому музею імені Тиводара Легоцького. Про це повідомили на сторінці музею.
 
Знахідки датують початком XVIII – другою половиною ХХ століття. З цікавого, нетипова для цього комплексу знахідка – фрагмент кахлі, що датується ХVI-XVII століттям. 
 
«Невідомо, як вона туди потрапила, проте вона є одним зі свідчень багатства та вишуканого смаку тодішніх господарів Ужгородського замку та його околиць – графів Другетів», – йдеться у повідомленні.
 
Увагу наукових співробітників музею привернули куля, ґудзик з рослинним орнаментом, фрагменти скляної посудини та клейма, що дадуть змогу визначити місце її виготовлення.
 
«Колектив нашого музею дуже вдячний жителям нашого краю, що вони не забувають про важливість розвитку і збереження власної, унікальної культури та історії. І незважаючи на невелику кількість надходжень, відносно усієї колекції музею, ми крок за кроком, цеглинка за цеглинкою, зберігаємо і збагачуємо нашу ідентичність для нашого сьогодення та майбутніх поколінь», – йдеться у дописі.
Коментар
20/06/2024 Четвер
20.06.2024
19.06.2024
18.06.2024