Помер мистецтвознавець та довголітній голова Сенату ОУН Дмитро Степовик

29 Січня 2024, 17:53
Дмитро Степовик. Джерело фото: Борис Ґудзяк 698
Дмитро Степовик. Джерело фото: Борис Ґудзяк

На 86-му році життя відійшов у засвіти доктор мистецтвознавства, доктор богословських наук, дослідник українського сакрального мистецтва й творчості українських майстрів образотворчого мистецтва в діаспорі, довголітній голова Сенату ОУН – Дмитро Степовик.

Сумну звістку повідомив музей Волинської ікони.

«З великим сумом колектив музею сприйняв звістку про смерть Дмитра Степовика. Людина з енциклопедичними знаннями, відомий мистецтвознавець, автор багатьох книг з історії української культури Дмитро Власович, побувавши у нашому музеї високо оцінив збережені надбання сакральної спадщини Волині, працю науковців і реставраторів. Бувши поціновувачем волинського іконопису, він досліджував цей пласт мистецтва впродовж років. Дмитро Степовик був справжнім майстром дослідження і популяризації українського мистецтва, прагнув донести до людей почуття гордості за державу, багату на таланти», – йдеться в повідомленні.
Наукові співробітники музею також згадують, що Дмитро Степовик пишався Волинню, з якою його пов’язала доля, тому не випадковими є його слова: «Радий, що моя «друга» мала батьківщина – має такий музей, чого не мають інші міста й обласні центри, навіть наша столиця» (з листування Дмитра Степовика з Музеєм волинської ікони, 2012 р.).
 
Похорон професора Дмитра Степовика відбудеться у вівторок 30 січня об 11.00 у Володимирському патріаршому кафедральному соборі Києва.
 

Довідково:

Дмитро Степовик народився в селі Слободищі Бердичівського району Житомирської області. Закінчив факультет журналістики Національного університету ім. Тараса Шевченка у 1960 році та аспірантуру з мистецтвознавства в ІМФЕ НАН України у 1970 році. У цьому ж році захистив кандидатську дисертацію з мистецтвознавства, у 1984 — докторську. У 1990 році Степовик захистив докторську дисертацію з філософії, а через два роки — габілітаційну докторську дисертацію з мистецтвознавства в Мюнхені, в Українському вільному університеті. Дмитро Власович Степовик досліджував сакральне християнське образотворче мистецтво Середньовіччя та Нової доби XVII-XVIII століть. Дмитро Степовик був провідним співробітником Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені Максима Рильського НАН України, професором і викладачем історії мистецтва Київської православної богословської академії, професором історії культури Українського вільного університету в Мюнхені, членом-кореспондентом НАН України.

Коментар
17/04/2024 Середа
17.04.2024
16.04.2024