В Одесі відреставрували ікону Святого Миколая ХІХ століття

27 Січня 2024, 09:52
В Одесі відреставрували ікону Святого Миколая 19 століття 521
В Одесі відреставрували ікону Святого Миколая 19 століття

В Одеській філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України врятуали ікону «Св. Миколая Чудотворця» ХІХ ст, що зберігається в колекції Музею мистецтв Кіровоградської обласної ради. 

Про це йдеться на фейсбук-сторінці Національно науково-дослідного реставраційного центру України.

У 2023 році художниця-реставраторка творів станкового живопису Діана Ісаєва під керівництвом художника-реставратора першої категорії Іллі Полякова завершила комплексну реставрацію унікальної ікони «Св. Миколай Чудотворець». 

«У створенні ікони поєдналися олійний живопис та різьблення по дереву, вкрите левкасом і позолотою на полімент. Твір має єдину конструкцію, яка складається з ікони, різьбленої рами й кіота. До реставрації ікона мала механічні пошкодження дерев’яних конструкцій, відшарування та втрати левкасу від основи, потертості живопису й золочення, нерівномірне потемніння покривного шару, щільні забруднення лицевого і зворотного боків твору. Скупчення бруду були в порожнинах конструкції рами й кіота. Реставраційна робота розпочалася з укріплення аварійних ділянок фарбового шару і левкасу на іконі та рамі», – зазначено у дописі. 

Елементи твору: ікона, різьблена дерев’яна рама та кіот – були надійно скріплені між собою цвяхами. Існувала велика імовірність пошкодити твір у процесі демонтажу цвяхів, тому було прийнято рішення провести реставрацію, не розбираючи конструкції. Видалення бруду з важкодоступних ділянок здійснювали за допомогою власноруч створеної насадки для пилососа. Забруднення також видалено з поверхні живопису та основи ікони, вирівняно потемнілий покривний шар.

Для надання іконі експозиційного вигляду виконали тонування реставраційних доповнень ґрунту і нанесено захисний шар лаку на всю поверхню живопису, рами та кіота.

Коментар
17/04/2024 Середа
17.04.2024
16.04.2024