Колекція Музею волинської ікони поповнилася старовинним медальйоном

26 Січня 2024, 15:52
Колекція Музею волинської ікони поповнилася старовинним медальйоном 816
Колекція Музею волинської ікони поповнилася старовинним медальйоном
Колекція предметів металопластики поповнилася новим експонатом. Музею передали медальйон або натільну іконку з образом Святої Варвари кінця ХІХ – початку ХХ століття.
 
Про це повідомили в музеї.
 
«До нас завітала настоятелька жіночого монастиря Святого Василія Великого Волинської єпархії ПЦУ в Луцьку ігуменя Анастасія, яка за дорученням прихожанки храму передала медальйон», – зазначили в музеї.
Культ великомучениці поширився в Україні після того, як ще у ХІІ столітті до Києва привезли часточки мощей, які помістили у Свято-Михайлівському монастирі. Нині мощі зберігаються у Свято-Володимирському соборі Києва. Виробництво образків, присвячених святій, набуло масового характеру у кінці ХІХ – початку ХХ століття. 
 
На медальйоні Свята Варвара зображена з традиційними атрибутами – мечем (символ мучеництва) і потиром (символом євхаристії). Одягнута у шляхетські одежі, орнаментований пояс підкреслює тонкий стан, на голові вінець. 
 
Свята Варвара є захисницею всіх жінок і покровителькою людей, діяльність яких пов’язана з вогнем. На звороті медальйона зображений хрест з кінцями у вигляді трилисника, який символізує Пресвяту Трійцю. 
 
Музей планує використовувати новий експонат на тематичних виставках.
 
Коментар
12/04/2024 П'ятниця
12.04.2024
11.04.2024