Напад після вінчання: історія у Володимирі з тижневика «Волинь» 1933 року

23 Січня 2024, 18:00
Напад після вінчання: історія у Володимирі з тижневика «Волинь» 1933 року 689
Напад після вінчання: історія у Володимирі з тижневика «Волинь» 1933 року

Наукові співробітники Державного історико-культурного заповідника «Стародавній Володимир» дослідили історію вінчання, яка відбулася 91 рік тому.

Про це пише Анастасія Бабенко на сайті заповідника.

Восени 1933 року у багатонаціональному Володимирі, на вулиці Фарній, поблизу костелу зібрався великий натовп євреїв, щоб не допустити проведення вінчання. Згадку про цей випадок містить тижневик «Волинь» від 22 жовтня 1933 року.

16 жовтня 1933 року до церкви прибула молода пара жителів Володимира. Він 19-річний єврей Мордко-Герш Литвак, вона – 17-річна українка Антоніна Котловіце-Дячук. Натовп все збільшувався, багато учасників збирається як навколо костелу, так і всередині. Для того. аби не допустити сутичок та припинтьт блокування входу для молодих, на місце прибула державна поліція на чолі з комісаром Подгорським.

«Завдяки їх злагодженим діям, натовп вдається відтіснити, і молода пара разом з галицьким каноніком потрапляє всередину, де приймає католицьке хрещення. Мордко–Герш при хрещенні отримав ім’я «Мечислав». Відразу після цього, Мечислава та Антоніну обвінчали», – пише Анастасія Бабенко.

Читайте також: Як вінчали в Володимирі 100 років тому

Завдяки охороні вінчання таки відбулося. Однак, через декілька годин, на молодят чекали неприємності. Натовп юнаків-євреїв напав на Литвака та побив його. Поліція змогла затримати декількох нападників. 

«Варто зазначити, що ця подія дуже сколихнула єврейську громаду Володимира. На батьків Мечислава (Мордко-Герша) посипались прокльони та погрози, тому вони були змушені переїхати до Палестини. Про подальшу долю молодят нам, на жаль, нічого не відомо. Скоріш за все вони покинули місто Володимир», – зазначила наукова співробітниця.

Читайте також: Весільні ретрофото з Волині

Коментар
17/04/2024 Середа
17.04.2024
16.04.2024