Резиденція Орлика: запустили новий проєкт для дослідників
У День Соборності Міністерство закордонних справ України запустило новий проєкт – «Резиденція Орлика. Віднайдення України в архівах світу».
Про це повідомили на сайті МЗС.
Мета проєкту – підтримати українських вчених, які зосереджують свої дослідницькі зусилля на пошуку нових матеріалів з історії України, її державотворення, української дипломатії та відносин України з країнами-партнерами.
Він покликаний підтримати історичну науку та сприяти у проведенні відповідних архівних пошуків за кордоном. Запланували проведення трьох українських дипломатичних резиденцій у трьох різних державах світу тривалістю до пів року.
«Назвою резиденції ми вшановуємо дипломатичну діяльність Григора Орлика, сина славетного гетьмана Пилипа Орлика і дипломата на службі короля Франції Людовика XV. Завдяки багатому листуванню, повʼязаному з діяльністю Орлика і збереженому в архіві Міністерства закордонних справ Франції, вдалося віднайти цілий пласт історичних матеріалів про роль України у зовнішній політиці Франції, зусилля батька та сина Орликів з побудови міжнародних альянсів для звільнення України з-під російського впливу. У цьому ж архіві зберігається безцінний історичний документ – щоденник Пилипа Орлика. У десятках архівів світу все ще не віднайдені матеріали про Україну. Місія нашої резиденції – допомогти історикам знайти їх і повернути історії України, Європи та світу», – зазначив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
Читайте також: День Конституції з османською історією
Якщо ви – історик, науковець, дослідник, який працює над вивченням нашої історії в зазначеному ракурсі, і ви знаєте в яких архівах світу або бібліотеках є необхідні для вашого дослідження матеріали, але ви не маєте туди доступу – цей проєкт може бути для вас.
«Ми допоможемо вам налагодити зв’язки з професійною спільнотою іноземних держав, які є предметом ваших історичних пошуків і відкрити українську дипломатично-історичну резиденцію. Разом з партнерами ми візьмемо на себе організаційні та логістичні питання», – йдеться в повідомленні.
Термін подачі заявок: до 29 лютого 2024 року. Конкурсний відбір: березень – квітень 2024 року.
Перелік документів для участі у конкурсі:
- персональна заявка (у формі мотиваційного листа на адресу [email protected], вказавши тему «Резиденція Орлика») з обґрунтуванням наукової доцільності роботи з тим чи іншим масивом закордонних архівних документів;
- орієнтовний робочий план персональних архівних досліджень за кордоном.
Після завершення дослідження від кожного учасника МЗС очікує на 2-3 публікації у міжнародних спеціалізованих авторитетних виданнях. У міністерстві також зазначили, що на реалізацію проєкту не будуть використовуватися державні кошти, виключно спонсорські.
Читайте також: Оголоcили конкурс наукових праць з архівознавства, документознавства та археографії у 2024 році
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром