Презентують путівник про єврейські документальні джерела у львівських архівах

17 Січня 2024, 17:00
Презентація книги АНОНС 565
Презентація книги

«Дослідження єврейських архівів України» започаткували як спільний проєкт Єврейської теологічної семінарії Америки та Державного комітету архівів України (як він називався у 2002 році). 

Перший том, путівник по єврейських архівах Києва, був опублікований у 2006 році. Відтоді зʼявилися томи, присвячені архівам Волині (Житомир, Луцьк, Рівне), Одеси та інших південних міст (Херсон, Миколаїв), а тепер і Львова. Про це анонсують на сторінці Центру міської історії.

Львів був домівкою однієї з найдавніших і найпомітніших єврейських громад у Східній Європі. Путівник містить докладні описи 235 архівних колекцій, повʼязаних з єврейською історією та культурою, які зберігаються у львівських архівних сховищах. Більшість з цих матеріалів були досі невідомі дослідникам єврейських студій і їх не використовували у наукових дослідженнях.

Путівник описує фонди від XIV століття до сьогодення. Він є результатом колективної праці десяти дослідників, які працювали в рамках спільного проєкту Єврейської богословської семінарії Америки та Державної архівної служби України.

Співредактори посібника, Девід Фішман і Александр Іванов, окреслять методологію та основні здобутки посібника. Рецензентки Олеся Стефаник та Владислава Москалець дадуть оцінку значенню книги з архівної та історичної точок зору.

Під час події розглянуть такі питання:

  • 3 огляду на знищення євреїв Львова і Східної Галичини та їхніх громадянських інститутів, яким є стан джерельної бази історії львівського єврейства;
  • Як змінилася історіографія про євреїв Львова з часу виходу класичної праці Маєра Балабана;
  • Як вплинула нинішня війна на міжнародну наукову співпрацю між американськими та українськими інституціями.

Презентація відбудеться у конференц-залі Центру міської історії 22 січня о 18:30. 

Коментар
24/04/2024 Середа
24.04.2024
23.04.2024