Фахівці Національного реставраційного центру обстежили заповідник у Кременці

17 Січня 2024, 11:47
Фахівці Національного реставраційного центру обстежили заповідник у Кременці 664
Фахівці Національного реставраційного центру обстежили заповідник у Кременці
У січні 2024 року фахівці Львівської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України продовжили роботу в музеях Західного регіону.
 
Це відбувається у межах програми допомоги музейним установам України під час воєнного стану (вивчення стану збереженості музейних предметів, надання першочергової допомоги музеям з питань збереження, пакування музейних експонатів, підготовлених до можливої евакуації). Про це повідомляє Центр.
 
Завідувач Львівської філії ННДРЦУ Тарас Откович, завідувачка науково-дослідного реставраційного відділу Мирослава Білецька-Зварич, художниця-реставраторка Ольга Зінчук та молодший науковий співробітник, ентомолог Богдан Андріїшин провели роботу в Кременецько-Почаївському державному історико-архітектурному заповіднику в Тернопільській області.
 
У соборі Святого Миколая здійснили обстеження стану збереженості літургійних предметів ХVIIІ–ХХ століть (іконостасів, вівтарів з іконами, процесійних ікон – феретронів, а також фрагментів настінних розписів кінця ХІХ – початку ХХ століття ) і визначили потреби у їхній подальшій консервації та реставрації на базі заповідника та Львівської філії ННДРЦУ.
 
Дані роботи проводили в межах реалізації міжнародного проєкту з підтримки Національного науково-дослідного реставраційного центру України у партнерстві з Міжнародним альянсом із захисту культурної спадщини в зонах конфлікту ALIPH (Швейцарія), Смітсонівським інститутом (США) і транспортною компанією UBER Technologies, Inc. (США).
 
Коментар
12/04/2024 П'ятниця
12.04.2024
11.04.2024