Заповідник «Биківнянські могили» збирає матеріали, які пов’язані з масовими політичними репресіями

13 Січня 2024, 18:00
Заповідник «Биківнянські могили» збирає матеріали, які пов’язані з масовими політичними репресіями 1170
Заповідник «Биківнянські могили» збирає матеріали, які пов’язані з масовими політичними репресіями

Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили» збирає матеріали, пов’язані з масовими політичними репресіями 1930-х – 1940-х років у Києві та області, для поповнення колекцій.

Про це повідомляють на сайті заповідника.

Важливою частиною фондової колекції заповідника є світлини з родинних архівів, які передали науковцям установи родичі репресованих осіб. 

Ці фотографії оприявнюють обличчя і безпосередніх жертв сталінського терору, що поповнили списки Биківнянського мартирологу, і членів їхніх родин, які зазнали страждань через втрату своїх близьких і довготривалу необізнаність щодо їхньої долі.

Світлини, що надходять до фондової колекції, активно використовуються у різноманітних проєктах. Зокрема, вони стали важливим доповненням фотодокументальної виставки Заповідника «Биківня в документах і пам’яті», створеної до 85-ї річниці Великого терору в Україні. 

«Звертаємось до усіх небайдужих громадян із проханням поділитися оригіналами або копіями фотографій репресованих родичів, а також їхніми особистими документами, листами, книгами та іншими речами, які дозволять відтворити персональні історії людей та створити своєрідний фотолітопис Биківнянської трагедії. Так само будемо вдячні за інформацію, яка стосується обставин арешту репресованої людини: спогади, що збереглись у родині, листи із запитами про долю репресованих осіб та відповіді на них з боку органів радянської влади», – йдеться у повідомленні.

Надіслані матеріали стануть допомогою колективу Заповідника у його роботі з поширення правди про Биківнянську трагедію, донесення інформації про політичні репресії 1930-х – 1940-х років до українського суспільства і світової громадськості.

Читайте також: Злочини комуністичного режиму: таємна спецділянка НКВС у Биківнянському лісі

Коментар
16/07/2024 Вівторок
16.07.2024
15.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром