Художники-реставратори Одеської філії продемонстрували музейні експонати, над якими працюють

10 Січня 2024, 15:06
Художники-реставратори Одеської філії продемонстрували музейні роботи, над якими працюють 940
Художники-реставратори Одеської філії продемонстрували музейні роботи, над якими працюють
Співробітники Одеської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України постійно надають практичну допомогу музейним закладам, рятують культурні цінності.
 
Про це повідомили на сторінці Центру.
 
У грудні 2023 року в Одеській філії відбулася науково-реставраційна рада за участі генеральної директорки Центру Світлани Стрєльнікової під час якої завідувач науково-дослідного відділу реставрації Ілля Поляков показав музейні цінності, над якими фахівці здійснюють комплексну наукову реставрацію, розповів про стан збереженості. 
 
Серед них особливо цінні – пейзаж Ісака Левітана «Поїзд в путі» 1890-ті роки, картина Саксена К.Ф. «Після вечірки», ікона «Перенесення мощей св. Миколая» середини ХІХ століття із зібрання Одеського національного художнього музею.
 
Художники-реставратори окреслили особливості процесів реставрації над музейними предметами. Зокрема копію невідомого автора «Юдиф з головою Олоферна» з оригіналу Кристофано Аллорі (1577–1621), літографію невідомого автора «Портрет Шиллера», копію з картини Рембрандта «Старий в чалмі» з Одеського музею західного та східного мистецтва; ікону XVIII століття «Богоматір Казанська» з Миколаївського обласного художнього музею ім. В.В. Верещагіна; ікону «Св. Миколай Чудотворець» 1837 року та картину І.Б. Лампі Старшого «Портрет графа М.М. Валицького» (між 1785–1792 рр). з Музею мистецтв Кіровоградської обласної ради; «Плаття темно-зелене з рукавами» та «Сарафан болгарський» поч. ХХ століття, що зберігаються в Білгород-Дністровському краєзнавчому музеї.
 
За вагомий особистий внесок у розвиток реставраційної справи в Україні та багаторічну сумлінну працю Православна церква України нагородила медаллю «Хрест свободи»
 
«Після від’їзду художників-реставраторів головної організації в місті Києві роботу щодо обстеження стану збереженості музейних предметів та їх пакування в Одеському національному художньому музеї продовжили фахівці Одеської філії. Ілля Поляков, Вадим Онопрієнко, Діана Ісаєва та Ольга Кармазіна здійснили комплекс протиаварійних та стабілізувальних консерваційних дій на 146 музейних предметах станкового олійного живопису різних розмірів», – йдеться у повідомленні.
Коментар
30/05/2024 Четвер
30.05.2024
29.05.2024
28.05.2024
27.05.2024