У Миколаєві презентували книгу про дослідників археологічної спадщини Степового Побужжя

10 Січня 2024, 12:33
У Миколаєві презентували книгу про дослідників археологічної спадщини Степового Побужжя 727
У Миколаєві презентували книгу про дослідників археологічної спадщини Степового Побужжя
В Миколаївському обласному краєзнавчому музеї відбулося засідання історико-краєзнавчого товариства. На заході також презентували книгу «Краєзнавці – дослідники археологічної спадщини Степового Побужжя», яка вийшла у видавництві «Яслав».
 
Книга складається з 28 статей, які написали різні автори та охоплює період ХІХ – ХХ століть. Про це повідомили в музеї.
 
В ній є статті про Захарія Аркаса, Георгія Скадовського, Платона Бурачкова, які досліджували археологічні об'єкти у ХІХ – на початку ХХ століть, Леоніда Кузнецова, Миколу Лагуту, Григорія Цвєтаєва, які брали участь в Ольвійській експедиції першої половини ХХ століття.
 
Книга місить дописи про краєзнавців з районів – Романа Кучерявого, Леоніда Кондрацького, Михайла Радкевича, Анатолія Сікорського, Віктора Стебліченка, Валентина Генчева, завдяки яким виявили та нанесли на карту значні археологічні пам'ятки регіону. 
 
Окремий розділ присвятили співробітникам краєзнавчого музею, чия діяльність була пов'язані з археологічною наукою. Під час презентації, учасники також ділилися спогадами.
 
Видавець збірки Юрій Ковальський розповів, що археологія Півдня України здавна викликала у нього зацікавлення, він навіть брав участь у роботі Миколаївської експедиції ІА НАН України з дослідження Бузького Гарду. У видавництві вже вийшла серія «Миколаївські археологи», яка нараховує 17 книжок.
 
Коментар
23/04/2024 Вівторок
23.04.2024
22.04.2024
21.04.2024
20.04.2024