Національна комісія реабілітувала кінорежисера Сергія Параджанова

09 Січня 2024, 15:12
Сергій Параджанов. Фото: Parajanov Vartanov Institute 810
Сергій Параджанов. Фото: Parajanov Vartanov Institute

На останньому засіданні в грудні 2023 року Національна комісія з реабілітації за поданням Українського інституту національної пам'яті реабілітувала видатного кінорежисера, вірменина Сергія Параджанова.

Про це повідомив голова Інституту Антон Дробович.

З часу судилища над Сергієм Параджановим пройшло пів століття, але тепер юридичну справедливість відновили. На підтримку розгляду справи виступали Офіс Президента України та українські правозахисники, зокрема Українська Гельсінська спілка з прав людини.

«Головні слова вдячності варто адресувати Роман Подкур та його колегам з Національної комісії з реабілітації – за фаховість, ретельність та відповідальність. Завдяки їм історична правда перемагає забуття і репресії, а також зʼявляється надія, що згодом будуть розглянуті й інші складні та резонансні справи українських дисидентів, яких судили в СРСР як за політичними, так і за сфабрикованими загальнокримінальними статтями. Спасибі Володимир Тиліщак за супровід цього питання та всі зусилля із збору та пошуку аргументів й матеріалів для комісії, а також колегам з Державний архів Київської області, які в короткі строки надали на розгляд сканкопії архівно-кримінальної справи», – написав Антон Дробович.

Нагадаємо, що у 1973 році радянська влада звинуватила Сергія Параджанова в «українському націоналізмі та гомосексуалізмі» та засудила на 5 років таборів суворого режиму.

Читайте також: Вірменин, який сидів у російській в’язниці за український націоналізм: Сергію Параджанову – 100

Коментар
30/05/2024 Четвер
30.05.2024
29.05.2024
28.05.2024
27.05.2024